REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

HRT in ÖRF: Slaba podpora resoluciji o genocidu v Srebrenici je »diplomatska zmaga Srbije«

HRT in ÖRF: Slaba podpora resoluciji o genocidu v Srebrenici je »diplomatska zmaga Srbije«HRT je ocenila, da je Srbija - zmagala... Vir: Posnetek zaslona

V komentarju hrvaške televizije o sprejemu resolucije o genocidu v Srebrenici, katere kosponzorici sta bili tudi Slovenija in Hrvaška, so na hrvaški nacionalni televiziji ta dogodek ocenili povsem drugače kot v slovenskih medijih.

Zelo podobno jo je, kot v resnici neuspešno, saj je zanjo glasovalo le 43,5 odstotka držav, ocenil tudi dopisnik avstrijske televizije.

Dopisnik ÖRF Christian Wehrschütz komentira rezultate glasovanja Generalne skupščine Združenih narodov glede resolucije o genocidu v Srebrenici. Komentira tudi pomen dneva spomina za spravo v regiji. Vir: Posnetek zaslona

»Resolucijo o Srebrenici sta predlagali Nemčija in Ruanda, Hrvaška pa je ena od okoli 40 pokroviteljic. Kljub temu, da resolucija ne omenja krivde nobenega naroda, sta Srbija in Republika Srbska ob podpori Rusije več dni ostro lobirali proti njenemu glasovanju.

Resolucijo je podprlo 84 držav, manj od pričakovanj, še vedno pa to govori o diplomatski zmagi Srbije s pomočjo podpornic.

Videli smo številne latinskoameriške in afriške države, ki so se po besedah ​​srbskega predsednika prepoznale v besedah resolucije, da 'močne zahodne države krojijo mednarodno politiko po svojih pravilih.' Zanimivo je tudi, da je Kitajska, ki je pregovorno zadržana, danes vendarle glasovala proti, prav tako Madžarska je ocenil HRT.

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.

Delite članek