REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

Bojan Kranjc: »Državo vodita dva nekdanja člana ZKS. Tretji skrbi za njun PR«

Bojan Kranjc: »Državo vodita dva nekdanja člana ZKS. Tretji skrbi za njun PR«Trojček: Janša, Pahor in Kacin

Kakšno je v Sloveniji stanje demokracije 30 let po prvih svobodnih volitvah?

Ob vsem, kar se dogaja v Sloveniji in čaščenju »demokratičnih sprememb«, do katerih naj bi menda prišlo po koncu komunizma, je Bojan Kranjc »stanje demokracije 30 let po padcu komunizma in prvih svobodnih volitvah« ocenil s pripombo, da »državo vodita dva nekdanja člana ZKS. Tretji skrbi za njun PR.«

Pa tudi drugače se zdi, da razlik ni prav veliko.

Ob tem, ko je tudi opozicija Janševi vladi kakor njen glajhšaltani podaljšek (predvsem stranki SD in LMŠ) pomagala pri onemogočanju izvedbe referendumov, v času izrednih ukrepov je javnost izvedela, da je vladni UKOM poslal v Svet Evrope pismo, v katerem je slovenske medije opisal kot podaljšek »starega komunističnega režima«.

Istočasno je predsednik Računskega sodišča javnosti pojasnil, da ni nobene potrebe, da se maske in zaščitna oprema kupujejo preko posrednikov, na kar smo opozarjali tudi pri Insajderju.

Skratka, ministri znova delajo netransparentno, porabljenih je za več kot 100 milijonov evrov za zaščitno opremo, kar omogoča izplačila lepih provizij.

Tista, ki jo je »zrihtal« Aleksander Čeferin pa še vedno ne more v državo iz nerazumljivih razlogov, najverjetneje pa prav zato, ker posrednikov ni bilo in jim to »kvari posle.«

Minister Zdravko Počivalšek je torej s svojimi trditvami o nujnosti kupovanja zaščitne opreme preko posrednikov - zavajal javnost.

Za kaj takšnega pa je očitno moral imeti zelo močan interes.

Ob menjavah v policiji, ki jo spreminjajo v politični organ in podaljšek SDS-a, z očitnim namenom, da se prepreči preiskovanje spornega financiranja stranke SDS in njenih medijev, pa se je vlada lotila tudi projekta prekinitve financiranja nevladnih organizacij.

Prekinjajo se celo projekti, ki so že bili izbrani na preteklih razpisih in pogodbe, ki so že podpisane.

Nevladne organizacije so tako dobile (očitno nezakonite) »anekse«, s katerimi želijo oblastne strukture pod vodstvom nove, koruptivne vlade končati različne humanitarne in podobne projekte, ki že potekajo.

Ni nenavadno, da se zato nekateri sprašujejo, kdaj bo v Sloveniji pričel znova delovati edini antikorupcijski mehanizem, ki lahko s pomočjo angažiranja velikega števila ljudi na ulicah očitno vsaj za nekaj let prepreči, da se korupcija v državi ne bi razrasla v nepredstavljive višine.

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.

Delite članek