REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

»Ali je SLOVENIJA v vojni z RUSIJO, kot je to izjavila nemška zunanja ministrica za NEMČIJO?«

»Ali je SLOVENIJA v vojni z RUSIJO, kot je to izjavila nemška zunanja ministrica za NEMČIJO?«Annalena Baerbock, odkrito v Svetu Evrope: »Mi smo v vojni z Rusijo!« Vir: Zajem zaslona, Twitter

Na nenadno javno razkritje nemške zunanje ministrice, da je Nemčija (skupaj z Evropsko unijo?) v vojni z Rusijo, se je odzval publicist Gregor Preac.

V zvezi z razvpito izjavo Annalene Baerbock je na vlado premierja Roberta Goloba, zunanjo ministrico Tanjo Fajon, predsednico države Natašo Pirc Musar, obrambno ministrstvo Marjana Šarca, državni zbor, … naslovil naslednje vprašanje: »Ali je Slovenija v vojni z Rusijo, kot je to izjavila nemška zunanja ministrica za Nemčijo

»Mi smo v vojni proti Rusiji!«, tako je 42-letna Annalena Baerbock, nemška zunanja ministrica prva v EU odkrito in javno priznala, kaj je bistvo konflikta v Ukrajini.

Zdaj ni več dvoma, da se je tisto, kar je bilo sprva videti kot ameriška posredniška vojna v Ukrajini ob pomoči lakajskih in rusofobnih evropskih držav, prelevilo v nevarno vojskovanje, ki lahko zajame ves kontinent, saj je Berlin po svoji pooblaščenki javno naznanil, da je Nemčija (skupaj z evropskimi zaveznicami) v vojni z Rusijo.

»Več moramo storiti, da bi ubranili Ukrajino, več moramo storiti glede tankov,« je v torek dejala nemška zunanja ministrica.

Baerbockova je poudarila, da bi morale države EU narediti še mnogo več za skupno obrambo Ukrajine, saj se, kot je navedla, vse skupaj vojskujejo proti Rusiji, ne pa druga proti drugi.

»Zato sem v zadnjih dneh rekla: ‘Da, narediti moramo več za obrambo Ukrajine. Da, narediti moramo več, tudi glede tankov’,« je dejala med razpravo v parlamentarni skupščini Sveta Evrope.

»A najbolj pomembno, bistveno je, da to delamo skupaj, da ne krivimo drug drugega v Evropi, ker se bojujemo v vojni proti Rusiji in ne drug proti drugemu,« je opozorila Baerbockova.

Za razliko od kanclerja Olafa Scholza, ki je menil, da bi morala biti Nemčija pri podpori Kijevu zelo previdna, da bi se izognila neposrednemu konfliktu z Moskvo, izjave njegove koalicijske partnerice kažejo na nič več prikrito vojnohujskaško držo Baerbockove in enako mislečih nemških politikov.

George Szamuely, višji znanstveni sodelavec na Global Policy Institute je »glede na današnjo vojno napoved nemške ministrice za zunanje zadeve Annalene Baerbock« spomnil »na zavezo, ki jo je Nemčija sprejela v Moskvi 12. septembra 1990, ko je podpisala pogodbo o končni rešitvi v zvezi z Nemčijo.«

»Brez te zaveze se Nemčija ne bi mogla ponovno združiti,« je opozoril Szamuely.

To ni prvič, da je Baerbockova razburila javnost s svojim stališčem do konflikta v Ukrajini.

Na zasedanju EU v Pragi avgusta lani je dejala, da namerava izpolniti svoje obljube Ukrajini »ne glede na to, kaj si mislijo moji nemški volivci.«

Berlin je nato v sredo potrdil, da bo Ukrajini dostavil 14 tankov Leopard 2.

Enako je dovolil tudi drugim državam, ki imajo te tanke v svojem arzenalu.

Novi nemški obrambni minister Boris Pistorius je napovedal, da bi lahko prve Leoparde Ukrajini dostavili v treh do štirih mesecih.

Odkritost Baerbockove ni bila po godu večini nemških zaveznic iz EU, saj so se na vse kriplje prizadevale prikriti dejstvo, da jih je Washington potisnil v novo vojno na Stari celini, medtem ko iz ozadja vleče poteze, ki so pahnile svet na rob tretje svetovne, morda jedrske vojne.

»Izjava Baerbockove, da je Nemčija v vojni z Rusijo, kaže, da ni kos svojemu delu. Državni uradnik bi moral biti vrhunski diplomat, ne pa se obnašati kot slon v trgovini s porcelanom in teptati ugled naše države,« je okrcala nemško zunanjo ministrico poslanka nemškega Bundestaga Sahra Wagenknecht.

Baerbockova sicer od leta 2018 skupaj z Robertom Habeckom, kontroverznim gospodarskim ministrom, vodi stranko Zelenih.

Oba veljata za jastreba in vojna hujskača na nemškem političnem parketu, kar je v popolnem nasprotju z nekdanjo politiko taiste stranke, ki si je nekoč prizadevala za izstop Nemčije iz NATO pakta, na kar je opozoril Kim Dotcom.

»No - Baerbockova je bila vsaj iskrena,« so se posmehnili komentatorji na družbenih omrežjih ob opozorilu predsednika Srbije, da je »Evropa de facto v vojnem stanju.«

Ne oziraje, kaj (v zvezi s tem) besedičijo vodilni politiki Evropske unije, saj je očitno, da so lagali.

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.

Delite članek