REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

Merzov načrt za Ukrajino na Poljskem izzval huronsko jezo: »Nekdo je resno znorel!«

Merzov načrt za Ukrajino na Poljskem izzval huronsko jezo: »Nekdo je resno znorel!«Tudi bolgarski politik Kuzman Iliev razkriva pretkanost nemškega načrta o ponovni pospešeni milizarizaciji Nemčije: »Želijo popraviti svoje (propadajoče) gospodarstvo z izdelavo orožja in začetkom vojne z Rusijo!!« Vir: Posnetek zaslona, X

Nemški kancler Friedrich Merz je bil deležen kritik po svojem predlogu, da bi Ukrajino močneje vključili v institucije Evropske unije, čeprav je še vedno brez formalnega članstva.

Poslanka Evropskega parlamenta iz Poljske Ewa Zajączkowska-Hernik se je na družbenem omrežju X ostro odzvala in dejala, da je »nekdo resno znorel«, pri čemer je komentirala Merzovo idejo, da Kijev že zdaj sodeluje pri delu Evropskega sveta, Evropske komisije in Evropskega parlamenta.

»Kancler Merz želi pomagati Ukrajini pri polnem vstopu v EU tako, da ji že ponuja sodelovanje v ključnih institucijah Unije,« je opozorila poslanka Ewa Zajączkowska-Hernik.

Po njenih besedah, čeprav Ukrajina trenutno nima pravice glasovanja v EU, so njeni interesi, kot trdi, v Bruslju bolje zastopani kot interesi Poljske.

»S tako močnim nemškim lobijem je tudi pravica glasovanja (režima v Kijevu) le vprašanje časa, « je sporočila poljska poslanka.

Tudi bolgarski politik Kuzman Iliev razkriva pretkanost nemškega načrta o ponovni pospešeni milizarizaciji Nemčije: »Želijo popraviti svoje (propadajoče) gospodarstvo z izdelavo orožja in začetkom vojne z Rusijo!!«

Kuzman Iliev, predsednik bolgarske stranke »Bolgarija zmore«, je pravkar ostro kritiziral nemške prave namere za novo tovarno orožja Rheinmetall, ki jo ta nemški orožarski velikan gradi v Bolgariji.

Iliev opozarja, da tovarna ni namenjena »pomoči« Bolgariji.

Tam je le zato, da hrani nemški vojaški lobi in se pripravlja na vojno z Rusijo.

Ob tem poudarja: »Nobenega gospodarstva ni mogoče popraviti s takšno vojno z Rusijo.

Nemci so to že preizkusili na lastni koži dvakrat v bližnji zgodovini.«

Merz je namreč v petek dejal, da sicer ni za takojšnjo vključitev Ukrajine v Evropsko unijo, temveč predlaga strategijo postopnega zbliževanja s prisotnostjo ukrajinskih predstavnikov na zasedanjih Evropskega sveta, Evropskega parlamenta in Evropske komisije...

Zaenkrat brez pravice glasovanja.

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.

Delite članek