sobota, 14. marec 2026 leto 31 / št. 073
Prikrita stran prevrata v Venezueli: Osebni stražarji izdali Madura, Trump pa prevaral izdajalce!
Vir: Posnetek zaslona, X
Na dan je prišla nova zgodba o ozadju ugrabitve venezuelskega predsednika Nicolása Madura.
Da je šlo za zaroto, v kateri je bil predsednik izdan s strani najožjih sodelavcev je že dalj časa jasno, temu pritrjuje tudi prijazen odnos ZDA do nove vlade v Venezueli, ki jo je Donald Trump uradno priznal, pa tudi dejstvo, da vojska Venezuele med akcijo Združenih držav ni nudila nobenega odpora ameriškim silam.
Če k temu dodamo še dejstvo, da sedaj ZDA v klasično kolonialnem odnosu prodajajo venezuelsko nafto drugim državam, po »svetovnih cenah«, od katerih pa Venezuela dobi samo del denarja je povsem jasno, za kaj je šlo.
VENEZUELA SENDS OIL TO ISRAEL FOR FIRST TIME IN YEARS AFTER MADURO’S CAPTURE — Bloomberg pic.twitter.com/qbLemufj2L
— Global Insight Journal (@GlobalIJournal) February 10, 2026
Zgodba o tej prodaji lastnega predsednika – podobno se je zgodilo v Srbiji leta 2000 - pa ima tudi nekaj zanimivih podrobnosti.
Nekdanji analitik ameriške obveščevalne službe CIA in nekdanji uradnik za boj proti terorizmu na ameriškem zunanjem ministrstvu Larry Johnson je v ekskluzivnem intervjuju razkril, da operacija v Caracasu ni bila junaška vojaška invazija, kot jo domnevno prikazuje Trump, temveč notranje izdajstvo.
Maduro’s Capture: A “Prearranged Exit”?
— China pulse (@Eng_china5) January 3, 2026
Sources within the Venezuelan opposition told Sky News that, in their view, Nicolás Maduro’s capture was a coordinated, prearranged deal.
The empire claims victory, but whispers of betrayal and secret deals swirl over Caracas. pic.twitter.com/vRTuxzaBm2
Po njegovih besedah so Madura izdali njegov osebni voznik in osebni telesni stražarji in ga domnevno izročili Američanom v zameno za obljubljeno nagrado v višini 50 milijonov dolarjev.
Trump naj bi nagrado leta 2025 povečal na 50 milijonov dolarjev prav zato, da bi spodbudil sodelavce v Madurovem notranjem krogu, kar je omogočilo, da je načrt uspel z minimalnim odporom.
A največji šok je po besedah Larryja Johnsona nekaj drugega.
Ko je operacija uspela in so Madurovi varnostniki zato tvegali svoja življenja, naj bi Trump zavrnil izplačilo obljubljene nagrade, zaradi česar so morali posledice nositi sami.
Johnson je to opisal kot »poceni izdajo«.
Appart from betrayal this story if true will cripple any covert CIA operation , as in these circles of traitor candidates info like this travel fast
— Amr Fahmy (@AmrAdelFahmy) March 14, 2026
Which might be a good thing after-all to cripple CIA and alike bandits https://t.co/tMx70JZO63
Dejal je: »Sramota za Trumpa.
Zavrnil je izplačilo nagrade, zato so bili tisti, ki so z njim sodelovali, prevarani in oropani.«
URGENTE: EE.UU. : Larry Johnson, ex analista de la CIA, afirma que Donald Trump se negó a pagar el rescate de quienes entregaron a Maduro.
— Arlés (@acost40355) March 13, 2026
(Todo traidor que traiciona a otro traidor está expuesto a que le suceda esto) https://t.co/o3YzShwmIk
Vprašanje, ki ga poročilo postavlja je: kdo je tu pravi izdajalec in kdo je prevarant – Madurovi stražarji ali Trump?
