REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

Vse bolj nevarni droni: Štirinožni že v boju v ukrajinski vojski, podvodno-zračni, v obliki ptic, ali samo kot paša za oči...

Vse bolj nevarni droni: Štirinožni že v boju v ukrajinski vojski, podvodno-zračni, v obliki ptic, ali samo kot paša za oči...Vir: Posnetek zaslona, X

Razvoj dronov se odvija z bliskovito naglico.

In posnetki razkrivajo njihovo vse večjo vsestranskost in uporabnost.

Kitajska je tako na primer predstavila hibridni dron, ki lahko vzleti izpod vode.

Lahko bi ga uporabili na vojaških podmornicah.

Kitajska vojska uporablja tudi že majhen dron, ki spominja na ptico in leti na podoben način.

Dron lahko posnema ptičji let, celo gibanje ptičjih kril za največjo pristnost.

Roji brezpilotnih letal, ki jih je razvila kitajska univerza Zhejiang, pa lahko zdaj že samostojno letijo skozi gost gozd ... nato pa se vijejo med vejami, grmovjem in nad neravnimi tlemi, medtem ko avtonomno krmarijo po najboljši poti leta skozi gozd z bambusovimi stebli.

In na koncu lahko tudi sprožijo okoli 200 gramov eksploziva blizu svojih tarč...

Na Kitajskem medtem drone uporabljajo še drugače - s pozivom bodočim vojakom, da se pridružijo vojski.

Slike kitajske vojaške opreme - letalonosilk, letal, tankov in lansirnih raket - so bile na primer zgolj z droni prikazane na nebu Dongshana.

Ukrajinska vojska medtem med uličnimi bitkami v aglomeraciji Toretska uporablja robotske pse kot izvidnike, ki namesto njih prejmejo prvi udarec in tako pomagajo ukrajinskim oboroženim silam, da ne padejo v zasede.

V ZDA bi jih prav tako želeli uporabiti, a drugače.

Po njihovih načrtih naj bi Tajvan zaščitili pred morebitno kitajsko vojaško operacijo z namestitvijo na tisoče dronov brez posadke v Tajvanski ožini.

To je izjavil vodja ameriškega indijsko-pacifiškega poveljstva Samuel Paparo.

Vir: Posnetek zaslona, X

»Tajvansko ožino želim spremeniti v peklensko pokrajino, z droni brez posadke, z uporabo številnih zaupnih zmogljivosti,« je besede Paparoa citiral Washington Post.

Takšna reakcija bi po njegovih besedah ​​sledila, če bi kitajska flota prečkala okoli 180 kilometrov široko območje ob pristopu k otoku, namen namestitve »na tisoče« površinskih in podvodnih ladij brez posadke ter brezpilotnih letal v ožino pa bi bil onemogočanje kitajskih operacij.

»Da jim zagrenimo življenje za en mesec, kar bo dalo čas za vse ostalo,« je dejal Paparo.

Po njegovih besedah ​​se morajo ZDA pripraviti na odgovor do leta 2027, saj Peking (po njegovih besedah) ​​govori o svojih namerah, da do tega datuma ukrepa proti Tajvanu.

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.

Delite članek