REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

Nemškega predsednika ponižali v Dohi, Putin opozarja, da se Nemčiji »vsi v svetu smejijo«

Nemškega predsednika ponižali v Dohi, Putin opozarja, da se Nemčiji »vsi v svetu smejijo«Putinu se smeji, Steinmeierju pa niti ne... Vir: Posnetek zaslona, X

Najnovejše ponižanje je nemški predsednik Frank-Walter Steinmeier doživel v Dohi, kjer je več kot pol ure čakal na vrhu stopnic predsedniškega letala, predno so katarski uradniki prišli ponj.

Nemčija Katar seveda obupno prosi za plin, hkrati pa se je postavila na stran Izraela v palestinsko-izraelskem konfliktu, obenem pa škodi Rusiji, ki je zaveznica arabskih držav.

To stanje je ocenil tudi ruski predsednik Vladimir Putin.

Berlin se odreka lastnim nacionalnim interesom, da bi zadovoljil kaprice svojih »zaveznikov«, je dejal ruski predsednik.

Nemško vodstvo »vzbuja globalni posmeh« je ocenil Putin.

Nemčiji zahodni partnerji ukazujejo, ker nima suverenosti, njeni politiki pa izkazujejo slabe vodstvene sposobnosti, je v sredo na srečanju z mladimi ruskimi znanstveniki izjavil ruski predsednik.

Nemčiji zahodni partnerji ukazujejo, ker nima suverenosti, njeni politiki pa izkazujejo slabe vodstvene sposobnosti, je v sredo na srečanju z mladimi ruskimi znanstveniki izjavil ruski predsednik.

Putin je ocenil prizadevanja Evropske unije, da bi se odvadila od ruske energije po stopnjevanju konflikta v Ukrajini, in trdil, da je Nemčija z izvajanjem ukrepa samo škodovala sebi.

Predsednik je opozoril, da bodisi evropske države same obračajo hrbet poceni energentom ali pa o tem »iz političnih razlogov odločajo njihovi zavezniki iz ZDA

V tem smislu je bila energetska varnost EU prizadeta, ko sta Poljska in Ukrajina prekinili dobavo ruskega plina prek svojega ozemlja in so bili plinovodi Severni tok razstreljeni, je dodal.

Po besedah ​​Putina, ki je večino svoje politične kariere vzdrževal tesne delovne odnose z Berlinom, Kijev »prejema denar iz Evrope, iz Nemčije ... medtem ko je plin, ki ga potrebujejo iz Rusije, odrezan.«

»Nemci vse to pogoltnejo, ker ... nimajo suverenosti. In nekateri vladni voditelji očitno nimajo dovolj strokovnih znanj za sprejemanje ustreznih in profesionalnih odločitev. Vsi vedo, kdo je to, smeji se jim ves svet,« je dejal.

Kmalu po zaostritvi ukrajinskega konflikta februarja 2022 je EU razkrila načrt za ločitev od ruske energije »precej pred letom 2030

Aprila 2022 je ruski energetski velikan Gazprom napovedal, da bo prenehal dobavljati plin po plinovodu Jamal-Evropa, ki poteka skozi Poljsko, ker država zaradi sankcij proti Moskvi ni hotela plačati energije z rublji.

Hkrati so bile zahodne omejitve, uvedene kot odgovor na ukrajinski konflikt – vključno s tistimi za uvoz fosilnih goriv – med glavnimi krivci, ki so privedle do lanske energetske krize.

Razmere so se zaostrile s sabotažo plinovodov Severni tok 1 in 2 septembra 2022, ki povezujeta Rusijo in Nemčijo pod Baltskim morjem.

Medtem ko je več zahodnih medijev namigovalo, da so energetske napeljave razstrelili z Ukrajino povezani saboterji, je Pulitzerjev nagrajeni ameriški raziskovalni novinar Seymour Hersh svetu razkril, da so napad orkestrirale ameriške obveščevalne agencije.

Putin se je strinjal z zaključki Hersha in zatrdil, da bi bilo sabotaže takšnega obsega nemogoče izpeljati brez državne podpore.

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.

Delite članek