sreda, 12. februar 2025 leto 30 / št. 043
Po Španiji padla še Nemčija: »To je čarobno, Dončić spreminja košarko, škoda, da tega ne morete videti na HTV-ju!«
![Po Španiji padla še Nemčija: »To je čarobno, Dončić spreminja košarko, škoda, da tega ne morete videti na HTV-ju!«](https://insajder.com/sites/default/files/styles/resize_800/public/upload/news/images/1000_4_0.jpeg?itok=7H9uKp8V)
Številni navijači v Sloveniji danes niso spali, saj se je tekma z Nemčijo za polfinale začela ob tretji uri zjutraj po lokalnem času.
In zgodnje vstajanje se je izplačalo, kajti reprezentanca Slovenije je s 94 : 70 premagala reprezentanco Nemčije.
![Dragić Zoran Vir: Twitter Dragić Zoran](https://insajder.com/sites/default/files/dragiczoran.jpeg)
Kot zmeraj sta bila odlična Luka Dončić in Klemen Prepelič, zvrhan koš košev pa je prispeval tudi Zoran Dragić.
Sicer pa je vsa ekipa delovala ubrano in pokazala, da ima trdne živce.
Sesuli Švabe kot da je '45.
— Foter (@FoterSi) August 3, 2021
Oprosti, Janez, ker odpiram stare rane.
Klemen Prepelič je priznal, da je pred leti po četrtfinalnem porazu proti Nemčiji jokal kot dež.
To se je zgodilo leta 2005.
Tokrat je želel preprečiti, da bi se zgodilo tako kot pred 16 leti, ko je kot trinajstletni fantič iz Slovenske Bistrice spremljal svojega idola Sanija Bečirovića in soigralce, kako so se na EuroBasketu 2005 prvič prebili v četrtfinale, nato pa klonili proti Nemčiji.
![Luka Dončić Vir: AP, Twitter Luka Dončić](https://insajder.com/sites/default/files/1000_3.jpeg)
Toda tokrat je reprezentanca Nemčije, domovina legende kluba iz Dallasa Dirka Nowitzkega – tekmo izgubila.
Se je Ljubljeni vodja že opravičil nemcem? #mojtim
— Mazzo Van Klein (@MazzoVanKlein) August 3, 2021
Že pred tem, po zmagi nad Španijo pa so mnogi komentatorji poudarjali predvsem izjemen talent Luke Dončića.
Dončić mijenja košarku i kad dođe na Krk, treba mu odati počast! Šteta što to ne možete vidjeti na HTV-u https://t.co/pKfwtx7boO
— Joze P. Damijan (@jdamijan) August 2, 2021
Tvrtko Puljić, komentator zagrebških Sportskih novosti je v svojem članku poudaril ne samo kvalitete Dončića, temveč kritiziral tudi hrvaško javno televizijo, ker ne spremlja nastope slovenske reprezentance.
»Ne vem, če ste uspeli gledati. Če imate radi košarko in celo če je nimate radi, a spoštujete šport, je škoda, če je niste. OK, mogoče sem dolgočasen, vem, da svoje v redakciji maltretiram že leta, ampak gre za Luko Dončića. In na način, na katerega je odigral tekmo proti Španiji, tekmo, v kateri mu prav nič ni šlo na roko, tekmo, v kateri je pokazal, zakaj je velik. Ne bom tukaj šel v ocene, ali smo kadarkoli gledali boljšega košarkarja, ki se je rodil v Evropi, na koncu dneva je to le subjektivni občutek, pomešan z obdobjem življenja, v katerem ste živeli in kjer so doživeli vzpone nekateri od največjih, ki prihajajo v to zgodbo. Luka Dončić je definitivno med njimi. Luka Dončić je tisto, zaradi česar danes košarka, kar sicer težko vidite, če ste naročnik HTV-ja, odhaja v neko drugo sfero,« zapisal je komentator Sportskih novosti.
Podlo pic.twitter.com/xTQgqTm8Vd
— Boris Vasev (@borisvasev) August 1, 2021
Po analizi celotne tekme, conske obrambe, sodnikov in vsega drugega kar se je zarotilo proti Dončiću avtor ugotavlja, da je na koncu tekme »tokrat protestiral, pogovarjal s sodniki, na koncu pa znova smejal.«
“Melkijad, kaj je to sprevrženost?”
— Helena (@majsanom) August 3, 2021
“To je tisto, ko izbrisanim braniš njihove pravice in preprečuješ popravo krivic celo z referendumom, potem pa se hvališ z uspehi njihovih potomcev, ki si jih nedavno zmerjal s trenirkarji”
Nacionalisti so hinavci najslabše sorte
»Luka Dončić kot inspiracija dečkom iz vsega sveta, fant za katerega ni rešitve, ni obrambe, ni taktike, ki bi ga lahko zlomila. Preživel je namazane Špance, to legijo starcev, preživel je tri trojke Pau Gasola v zadnjih desetih minutah.
To je bilo čarobno… Ko se celotna Španija, ko se svetovni prvak bori, da bi preprečil namere enega človeka, potem je to nekaj posebnega… Čas prihoda je pri nas. V Puntu, na Krku, bi lahko bil še en. Ko se Luka Dončić vrne v svoje priljubljeno letovališče. Da se mu poklonimo. Zato ker to, kar dela, spreminja ta šport,« je sklenil Tvrtko Puljić.