REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

Predsednik Fife za video na nogometnih tekmah že na SP v Rusiji

Predsednik Mednarodne nogometne zveze (Fifa) Gianni Infantino je pred zaključnim delom svetovnega klubskega prvenstva v Yokohami na Japonskem dejal, da si želi, da bi video sisteme pri presojanju spornih odločitev uporabili že na nogometnih tekmah svetovnega prvenstva leta 2018 v Rusiji, "če bodo dotlej rešili vse tehnične težave".

Japonski nogometni prvak Kashima Antlers je 14. decembra v Osaki postal prvi finalist svetovnega klubskega prvenstva, ko je v polfinalu premagal prvaka Južne Amerike Atletico Nacional s 3:0 in se bo za lovoriko v nedeljo pomeril z evropskim prvakom Realom iz Madrida. Tekma v Osaki je bila zgodovinska, saj je sodnik prvič doslej uporabil videoposnetek za določitev najstrožje kazni. V 33. minuti po prekršku v kazenskem prostoru si je vzel nekaj minut časa, odšel do četrtega sodnika in po ogledu videoposnetka, kot je to običaj na primer na košarkarskih tekmah, pokazal na belo točko. Strelec zadetka je bil Shoma Doi.

"Prezgodaj je še, da bi lahko rekli, da je sistem že povsem zrel za uporabo v tekmovanjih. Upamo, da bo naslednje klubsko SP pokazalo, da je sistem uspešno opravil testiranje in ga bomo lahko uporabili tudi na SP 2018," je dejal Infantino.

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.