REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

Kopitar in druščina po podaljšku premagali aktualne prvake

V severnoameriški hokejski ligi NHL se nadaljuje natrpan spored tekem. Moštvo Los Angeles Kings je vpisalo še drugo zaporedno zmago v gosteh. Kralji so po podaljšku z 1:0 premagali eno najbolj vročih ekip, aktualne prvake in vodilno ekipo Vzhoda Pittsburgh Penguins. Edini gol je po natanko minuti podaljška prispeval Tyler Toffoli.

V rednem delu tekme v razprodani PPG Paints Areni v Pittsburghu sta se odlično odrezala oba vratarja. Vratar gostujočega moštva Peter Budaj je ubranil 39 strelov domačih hokejistov, domači vratar Matt Murray pa je zaustavil 27 strelov na gol kraljev, med njimi je ustavil tudi tri poskuse kapetana kalifornijskega moštva Anžeta Kopitarja.

Kralji so zaustavili zmagoviti niz pingvinov, ki so pred tekmo na domačem ledu vpisali kar sedem zaporednih zmag. Los Angeles do konca decembra čaka še šest tekem v gosteh, naslednja že v nedeljo zvečer po slovenskem času v Bostonu.

Pingvini, najboljša ekipa metropolitanske skupine in vzhodnega dela lige NHL, so se s točko, za izkupiček 44 točk, na vrhu razvrstitve lige NHL izenačili z najuspešnejšo ekipo zahodne konference Chicago Blackhawks. Los Angeles ima natanko deset točk manj in je na četrtem mestu v razvrstitvi pacifiške skupine.

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.