REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

Balinar Aleš Borčnik še drugič evropski podprvak

Slovenski balinarji so na evropskem prvenstvu v Nici osvojili štiri kolajne, po dve srebrni in bronasti. Ob koncu prvenstva je Aleš Borčnik v finalu hitrostnega zbijanja s 45 točkami osvojil srebro, boljši je bil le Hrvat Leo Brnić, ki je zbral 48 točk.

Borčnik je bil z dvema srebrnima kolajnama - z Anžetom Petričem jo je osvojil v štafeti, najuspešnejši Slovenec na prvenstvu. Bron je osvojil Jure Kozjek v natančnem zbijanju, zaostal je za Črnogorcem Miroslavom Petkovićem, Italijanom Luigiem Grattapaglio in Francozom Gregoryem Chiratom. Prav tako si je ima okrog vratu bronasto kolajno obesila dvojica Davor Janžič - Dejan Tonejc.

Po uspešnosti je bila najboljša Italija z dvema zlatima odličjema, srebrno in tremi bronastimi, za njo Črna gora in Francija, Slovenija je na petem mestu med sedmimi državami.

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.