nedelja, 22. december 2024 leto 29 / št. 357
Vladni fiasko v primeru (ne)prodaje Cimosa
Prodaja Cimosa je očitno splavala po vodi po zaslugi nesposobne Cerarjeve vlade ter ministra za gospodarski razvoj in tehnologijo Zdravka Počivalška, vodstva Družbe za upravljanje terjatev bank, Slovenskega državnega holdinga in hrvaške strani, ki je s svojimi zahtevami ob živce spravljala našo stran in Italijane, v Demokraciji piše Metod Berlec.
Fiasko Cerarjeve vlade nas v tem primeru sploh ne preseneča, saj je s svojim kadrovskim masakrom tako v DUTB kot SDH ti dve ustanovi popolnoma oslabila in si ju tudi povsem podredila.
Obe sta bili po velikih muhah zakonsko vzpostavljeni v času druge Janševe vlade, da bi lahko državno premoženje sanirali in upravljali strokovno, neodvisno in odgovorno. A Cerarjeva vlada je zaradi domnevno previsokih plač obračunala s švedskim vodstvom DUTB. Nazadnje celo s svojim človekom, Markom Simonetijem, ki ga je tja kot predsednika upravnega odbora DUTB sama postavila.
V resnici pa se je v ozadju skrival interes tranzicijskih tajkunov, da prek obvodov poceni nazaj kupujejo "svoje" na kreditih in s pomočjo divje privatizacije pridobljeno premoženje.
Poznavalci opozarjajo, da glavne kadrovske niti Cerarjeve vlade na gospodarskem področju vlečejo trije ljudje: Borut Jamnik, Cerarjev ekonomski svetovalec Aleksander Kešeljević in celo Cerarjev frizer Mitja Sojer - Mič.
Glavno vlogo pri kadrovanju v slovenskem gospodarstvu pa ima nedvomno Jamnik, ki naj bi imel glavne zasluge, da je Lidia Glavina postala šefica SDH. Seveda bo za to zahteval protiusluge, še piše Berlec.