ponedeljek, 23. december 2024 leto 29 / št. 358
Slovensko-nemška zbornica z izobraževanjem slovenskih podjetij v Nemčiji
Slovensko-nemška gospodarska zbornica je v okviru iniciative industrija 4.0, ustvarjamo prihodnost omogočila obisk delegacije 20 slovenskih gospodarstvenikov v Nemčiji. Ti se bodo izobraževali na najboljših primerih industrije 4.0 in trendih na področju digitalizacije proizvodnje. Srečali se bodo tudi s strokovnjaki nemških koncernov BMW in SAP.
Delegacija slovenskih gospodarstvenikov se bo v dveh dneh srečala z generalnim konzulom Slovenije v Münchnu, odgovornimi za vodenje proizvodnih procesov iz koncerna BMW in strokovnjaki za digitalizacijo procesov v podjetjih iz koncerna SAP. Poleg tega bodo spoznali slovenski inkubator v Münchnu, Accelerator Venture Gates in tako prejeli tudi informacije o poslovnem vstopu na nemški trg ter o možnostih investicij v Nemčiji.
Kot so danes sporočili iz Slovensko-nemške gospodarske zbornice, se bodo delegacija v koncernu BMW izobraževala na področju proizvodnje in digitalizacije procesov znotraj proizvodnje. V spremstvu strokovnjakov za digitalizacijo si bodo ogledali proizvodnjo avtomobilov in se izobrazili o inovativnih proizvodnih tehnologijah ter avtomatizaciji proizvodnje.
V koncernu SAP bodo izvedeli podrobnosti trendov digitalizacije proizvodnje, posvetili pa se bodo tudi konceptu integrirane tovarne, ki združuje tako nadzor proizvodnje, personalizacijo izdelkov ter nadzor nad porabo energije, hkrati pa se povezuje tudi z drugimi strokovnimi oddelki v podjetju, od nabave do skladiščenja in prodaje.
Del izobraževanja v SAP bo namenjen tudi upravljanju življenjskega kroga izdelka, napovedim vzdrževanja z analizo velike količine podatkov in strojnemu učenju, pri katerem se s programiranjem strojev omogoči njihovo večjo prilagodljivost in odpornost na napake.
"Z delegacijo želimo slovenskim gospodarstvenikom predstaviti primere dobre prakse v Nemčiji in jim s tem pomagati pri digitalizaciji proizvodnje in procesov v njihovih podjetjih. Prepričana sem, da le tovrstno strokovno izobraževanje lahko pripomore k hitrejši in bolj kakovostni digitalizaciji procesov v slovenskih podjetjih, ki bodo pripomogli k dvigu mednarodne konkurenčnosti Slovenje in njenega gospodarstva," je ob tem dejala predsednica Slovensko-nemške gospodarske zbornice Gertrud Rantzen.