REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

»Gazpromneft« odkril nahajališče nafte z rezervami 55 milijonov ton v ruski arktični coni

»Gazpromneft« odkril nahajališče nafte z rezervami 55 milijonov ton v ruski arktični coniPodjetje pravi, da je to največje odkritje na Jamalu v zadnjih 30 letih. Vir: X, posnetek zaslona

Naftna družba »Gazpromneft« je sporočila, da je v ruskem arktičnem območju avtonomnega okrožja Jamalo-Nenets odkrila nahajališče z rezervami 55 milijonov ton nafte.

Tiskovna služba ruskega podjetja je sporočila, da je to največje odkritje na Jamalu v zadnjih 30 letih, poroča Kommersant.

Nahajališče je bilo odkrito znotraj polj Južno-Novoportovo in Saletino v okrožju Jamal.

Poimenovano je bilo po ruskem znanstveniku in geologu Alekseju Kontoroviču.

Načrtujejo nadaljnje raziskave na najdišču, na podlagi pridobljenih podatkov pa bo razvit program za razvoj novih najdišč, so pojasnili v podjetju.

»To odkritje potrjuje, da baza virov naše države še zdaleč ni v celoti izkoriščena,« je dejal predsednik upravnega odbora Gazpromnefta Aleksandar Djukov.

Djukov je dodal, da bo nahajališče pripomoglo k doseganju ciljev ruske energetske strategije do leta 2050.

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.

Delite članek