REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

CPL novembra na dražbo

Poslovna stavba Cestnega podjetja Ljubljana (CPL), ki je od leta 2013 v postopku stečaja, gre novembra na dražbo. Stečajni upravitelj Veljko Jan je izklicno ceno za celoten kompleks določil nekaj nad 5,8 milijona evrov in pričakuje, da bo našel kupca. Neprodanega je še kar nekaj drugega premoženja CPL.

Dražba za prodajo nepremičnin in premičnin poslovne stavbe CPL na Stolpniški 10 v Ljubljani bo 9. novembra na istem naslovu. Gre za več zemljišč s skupno površino 18.366 kvadratnih metrov, neto tlorisna površina stavb pa znaša nekaj manj kot 5000 kvadratnih metrov. "Mislim, da zanimanje bo," je za STA dejal Jan.

Soglasje k prodaji kompleksa je dala tudi Družba za upravljanje terjatev bank, ki ima svojo terjatev do CPL zavarovano z ločitveno pravico na nepremičninah.

Jan bo celoten izkupiček od prodaje namenil za poplačilo ločitvenih upnikov. Velike nepremičnine propadlega CPL so namreč večinoma obremenjene s hipotekami, je pojasnil. Pri manjših parcelah pa ločitvenih upnikov ni, zato gre kupnina od teh prodaj v običajno stečajno maso.

Med pomembnejšim premoženjem CPL je bilo Komunalno podjetje Ljubljana (KPL), ki ga je na dražbi oktobra lani kupila družba MG Mind iz Republike srbske. Med osmimi ponudniki je ponudila najvišjo kupnino, in sicer 7,9 milijona evrov.

Uspešna prodaja KPL je stečajnemu upravitelju omogočila, da je v celoti poplačal prednostne terjatve nekdanjih zaposlenih v skupni višini nekaj manj kot štiri milijone evrov skupaj z obrestmi, navadni upniki CPL pa bi bili lahko po njegovi oceni poplačani v višini 10 odstotkov.

Okrožno sodišče v Ljubljani je stečajni postopek nad CPL začelo junija 2013, potem ko je bil prvi sklep o stečaju iz začetka leta 2013 razveljavljen. Takrat je delo izgubilo 264 delavcev. Trenutno ima Jan zaposlene štiri delavce, ki predvsem pomagajo pri prodaji še preostalega premoženja.

Premoženja propadlega cestnega podjetja pa je še kar nekaj. Iz dosedanjih poskusov prodaj so med drugim ostali neprodani 259 kvadratnih metrov veliko zemljišče v Zeleni jami, 720 kvadratnih metrov veliko zemljišče v Litiji, tri parcele na Rudniku v Ljubljani v skupni izmeri 634 kvadratnih metrov, gozd v Begunjah pri Cerknici ter več nepremičnin in premičnin v Podutiku.

Ker dosedanji postopek prodaje ni bil uspešen, namerava sodišče za to premoženje določiti izhodiščno ceno, ki je nižja od polovice ocenjene likvidacijske vrednosti. Soglasje pa mora najprej dati upniški odbor.

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.

Delite članek