REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

Že videno: Nemčija se pripravlja na vojno z Rusijo leta 2025!

Že videno: Nemčija se pripravlja na vojno z Rusijo leta 2025!Nemški tankisti v Litvi. Vir: Telegram, posnetek zaslona

Medtem ko Zahod še naprej vodi hibridno posredniško vojno proti Rusiji v Ukrajini in kijevski režim oskrbuje s sodobnimi oborožitvenimi sistemi, se Nemčija pripravlja na vojno – z Rusijo! In to že poleti leta 2025!

»Nemčija se pripravlja na vojno med Natovimi silami in Rusijo«, ki bi se lahko začela poleti 2025, je zapisal nemški Bild, ki se sklicuje na »tajni dokument Bundeswehra«.

Glede na »scenarij usposabljanja« nemškega obrambnega ministrstva bo »na dan X« vrhovni poveljnik Nata »izdal ukaz za premik 300.000 vojakov na vzhodno krilo, vključno s 30.000 vojaki Bundeswehra,« navaja tabloid.

Stopnjevanje napetosti naj bi se menda lahko začelo že februarja 2024 z začetkom aktivne ruske ofenzive proti položajem ukrajinskih oboroženih sil.

Stopnjevanje napetosti naj bi se lahko začelo že februarja 2024 z začetkom aktivne ruske ofenzive proti položajem ukrajinskih oboroženih sil. Nemški Bild navaja, da bo Rusija do junija istega leta prisilila ukrajinsko vojsko k umiku.

Nemški Bild navaja, da bo Rusija do junija istega leta prisilila ukrajinsko vojsko k umiku.

Zelo opevana protiofenziva kijevskega režima leta 2023, ki se je začela junija, je namreč doživela odmeven poraz.

Ukrajinske oborožene sile so v šestmesečni protiofenzivi izgubile več kot 125.000 ljudi in 16.000 enot orožja, je konec decembra izjavil ruski obrambni minister Sergej Šojgu.

Ne da bi ponudil kakršne koli posebne podrobnosti, je Bild zapisal, da bo najverjetnejša lokacija za »spopad« tako imenovani »Koridor Suwalki«.

Gre za približno 100 kilometrov dolg odsek v bližini mesta Suwalki na severovzhodu Poljske, ki leži med Belorusijo in rusko Kaliningrajsko regijo in ju fizično ločuje.

Julija naj bi Rusija glede na »tajni dokument« proti baltskim državam domnevno začela »kibernetske napade in druge oblike hibridnega vojskovanja.«

Poleg tega bi prišlo do »spopadov«, ki bi jih Moskva navidezno lahko uporabila kot pretvezo za začetek obsežnih vaj na svojem ozemlju in v Belorusiji, kot trdijo nemški novinarji.

Do oktobra bi lahko Rusija domnevno premestila vojake in rakete srednjega dosega v svojo Kaliningrajsko regijo, povzema navedbe iz tajnega dokumenta nemške vojske časnik Bild.

In dodaja, da bi že decembra lahko izbruhnil mejni konflikt na koridorju Suwalki.

Po poročanju Bilda »tajni dokument« Bundeswehra tudi nakazuje, da, ko bo Washington zaradi predsedniških volitev v ZDA leta 2024 začasno ostal brez voditelja, bo »Rusija ob podpori Belorusije ponovila invazijo na Ukrajino iz leta 2014 na ozemlju Nata.«

Suwalki koridor
Suwalki koridor. Vir: Posnetek zaslona, X

Za te scenarije sicer ni na voljo nobenih dodatnih pojasnil.

»Ukrepi Rusije in Zahoda, ki bi lahko dosegli vrhunec z odpošiljanjem stotisočev Natovih vojakov in neizogiben izbruh vojne poleti 2025, so opisani vse do točnega meseca in lokacije,« je zapisano v publikaciji glede skrivnostnega načrta nemške zvezne vojske - Bundeswehra.

Vendar pa avtorji poročila puščajo odprto vprašanje, kako se bo to hipotetično zaostrovanje končalo.

To ni prvič, da Bild piše o tem, da se Rusija domnevno pripravlja na »vojno z Natom.«

Za te scenarije sicer ni na voljo nobenih dodatnih pojasnil. Tiskovna predstavnica ruskega zunanjega ministrstva Maria Zaharova se je na objavo odzvala z ironijo.

Tiskovna predstavnica ruskega zunanjega ministrstva Maria Zaharova se je na objavo Bilda odzvala z ironijo in za Telegram komentirala, da »ni izključeno, da je analitični del za Bundeswehr zagotovilo nemško zunanje ministrstvo pod vodstvom nemške zunanje ministrice Baerbockove

Poročilo Bilda in »scenarij usposabljanja«, ki ga osvetljuje, sta nastala, ko je bila Natova posredniška vojna proti Rusiji uporabljena za vse večjo militarizacijo Evrope, ki je bila že tako gospodarsko kot vojaško izčrpana med ukrajinskim konfliktom.

Po začetku ruske posebne vojaške operacije v Ukrajini februarja 2022 so ZDA in njihovi zavezniki v Natu okrepili dobavo smrtonosnega orožja Kijevu, pospešili vojaško modernizacijo evropskih sil, hkrati pa povečali svojo vojaško prisotnost v Srednji in Vzhodni Evropi.

NATO se je zavezal, da bo lahko v Srednjo in Vzhodno Evropo namestil vsaj 300.000 vojakov, medtem ko bo gradil vojaško infrastrukturo na Poljskem, v baltskih državah, Romuniji in drugih državah na stari celini.

Poleg tega je militarizacija Poljske eden od načinov, da Združene države Amerike in Združeno kraljestvo nadzorujejo Evropo, pri čemer je Varšava predvidena kot voditeljica »vzhodnoevropskega Nata.«

Nemčija bi rada v novo, tokrat tretjo svetovno vojno. Vir: Posnetek zaslona, X

V odgovor na Natovo razpihovanje ukrajinskega konflikta in krepitev vojske na ruskih mejah je ruski obrambni minister Sergej Šojgu aprila 2023 dejal, da je bil taktični raketni sistem Iskander-M, ki je sposoben nositi jedrske bojne konice, premeščen k beloruskim oboroženim silam.

​V resnici pa se je Rusija le odzvala na nenehno širitev Nata.

Berlin in vodstvo Evropske unije sta takoj obtožila Moskvo, da ogroža varnost bloka in »grozi z napadom«.

​V resnici pa se je Rusija le odzvala na nenehno širitev Nata.

Odločenost Moskve, da zaščiti sebe in svoje zaveznike, je izrecno začrtana v njeni novi zunanjepolitični doktrini, ki jo je ruski predsednik Putin podpisal 31. marca 2023.

ZDA so namerno potegnile Evropo v ukrajinski konflikt in dosegle svoj cilj, vendar Moskva ni imela druge možnosti, kot da se odzove, je dejal ruski predsednik.

Putin je v isti sapi opozoril, da se Rusija ni in se ne bo vmešavala v evropske zadeve.

Predsednik Ruske federacije Vladimir Putin je še dejal, da Rusija ne potrebuje držav Nata in jih ne bo potrebovala v prihodnje.

»Vodstvo ZDA pravi: Če bodo [Rusi] zdaj zmagali v Ukrajini, bodo naslednje na vrsti države Nata.

A zakaj potrebujemo te države Nata?

Ne potrebujemo jih, nikoli jih nismo potrebovali in jih ne potrebujemo zdaj, in jih ne bomo potrebovali v prihodnje,« je sklenil ruski predsednik.

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.

Delite članek