REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

Nemci zmleli Črno Goro, Hrvati ostali brez zvezdnika Duvnjaka

Branilci naslova Nemci so suvereno opravili prvi preizkus na evropskem rokometnem prvenstvu na Hrvaškem. V skupini C, v kateri igra tudi Slovenija, ki se bo ob 19.30 pomerila s Makedonijo, so odpihnili oslabljeno Črno Goro s 32:19 (17:9). Medtem na Hrvaškem odmeva poškodba najboljšega igralca domačih Domagoja Duvnjaka.

Favorizirani Nemci so sicer hitro povedli, a pravo premoč na igrišču so pokazali šele po 13. minutah, ko so prvič povedli z več kot dvema goloma razlike. V 12. minuti je tako še bilo 4:3 za Nemce, osem minut kasneje pa že 11:3. Razlika osmih golov je bila tudi ob polčasu.

V drugem polčasu je nemški stroj s pomočjo vodilnega strelca kapetana Uweja Gensheimerja (devet golov, vključno s petimi iz sedmih metrov) in razpoloženima vratarjema še naprej mlel. V 50. minuti je prednost tako bila že 14 golov (28:14), v zadnjih desetih minutah pa so vendarle malce stopili s pedala za plin. Za Črno Goro, pri kateri je zaradi poškodbe manjkal bržkone najboljši rokometaš Vuko Borozan, je bil vodilni strelec Vladan Lipovina s sedmimi goli.

Domačini Hrvati so že včeraj začeli prvenstvo z odmevno zmago z 32:22 nad Srbijo v skupini A v Splitu. Zmagoslavje domačinov je nekoliko pokvarila novica, da so ostali brez najboljšega igralca Domagoja Duvnjaka, ki si je poškodoval mečno mišico. Po poročanju nekaterih hrvaških medijev je poškodba tako huda, da Duvnjaka ne bo več na prvenstvu. Hrvaški trener Lino Červar ga je zaenkrat črtal samo za prvi del tekmovanja.