REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

NATO general: Rusija je zanesljiv pogajalec!

NATO general: Rusija je zanesljiv pogajalec!Krepitev strateškega partnerstva Rusije z ameriškimi nasprotniki »dodatno otežuje globalne varnostne razmere in predstavlja grožnjo ZDA«, je dejal ameriški general. Vir: Posnetek zaslona, X

Moskva je zanesljiva in ima uravnotežen pristop v pogajalskem procesu, meni poveljnik sil Nata v Evropi, ameriški general Christopher Cavoli.

Na vprašanje, ali se mu zdi Rusija »zanesljiva partnerica v pogajanjih«, je odgovoril, da meni, da je to res.

»Menim, da so zelo uravnotežen pogajalski partner,« je poudaril Cavoli.

Po njegovih besedah ​​se ruska stran drži strateškega pristopa k pogajanjem, je zelo kompetentna in bo vedno branila svoje interese.

Cavoli ob tem navaja, da si Rusija prizadeva pridobiti geopolitično prednost pred Natom.

»Ruska vojska raste hitreje, kot je pričakovala večina analitikov.

Ne povečuje le svojega osebja, ampak tudi zamenjuje vojaško opremo in strelivo s hitrostjo brez primere,« ugotavlja.

»Rusko vodstvo je zgradilo vojaške, gospodarske in socialne strukture za podporo temu, čemur pravi dolgoročna konfrontacija z Zahodom,« je dejal ameriški general v uvodnih besedah ​​na seji senatnega odbora za oborožene sile.

Po njegovih besedah ​​gre za »sistemske spremembe, ki dokazujejo namero Rusije, da se v doglednem času zoperstavi Zahodu«.

Kot navaja, krepitev strateškega partnerstva Rusije z ameriškimi nasprotniki »dodatno otežuje svetovno varnostno situacijo in predstavlja grožnjo ZDA«.

»Poglabljanje gospodarskega in vojaškega sodelovanja med Rusijo, Komunistično partijo Kitajske, Severno Korejo in Iranom je dokaz resnejše in globalne grožnje,« je prepričan ameriški general.

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.

Delite članek