REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

Motorist z bombo na predvolilnem zborovanju v Afganistanu ubil najmanj 12 ljudi

Motorist z bombo na predvolilnem zborovanju v Afganistanu ubil najmanj 12 ljudiAfganistanska policija Vir:Pixell

Z eksplozivom opremljeni motorist je danes zapeljal v množico na zborovanju ene od kandidatk na parlamentarnih volitvah v Afganistanu. V siloviti eksploziji, ki je odjeknila v severovzhodni provinci Takhar, je po poročanju tujih tiskovnih agencij umrlo vsaj 12 ljudi, po nekaterih podatkih celo 14.

Na zborovanju kandidatke Nazife Yousefibek je bilo ranjenih še 32 ljudi, je povedal predstavnik lokalnih oblasti Mohammad Jawad Hejri.

Bombo je napadalec podtaknil na svoje motorno kolo.

Bombo je napadalec podtaknil na svoje motorno kolo, eksplodirala pa je ravno med privrženci kandidatke. Ta v napadu ni bila ranjena.

V nasilju, povezanem s parlamentarnimi volitvami, je bilo v zadnjih mesecih ubitih ali ranjenih že več sto ljudi. Pred volitvami, ki so jih že večkrat preložili in so predvidene za 20. oktober, pa je pričakovati, da se bodo napadi še stopnjevali.

Na volitvah prihodnjo soboto kandidira več kot 2500 kandidatov, med njimi jih je bilo po podatkih neodvisne volilne komisije doslej ubitih že vsaj devet.

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.

Delite članek