nedelja, 04. maj 2025 leto 30 / št. 124
Indijsko obrambno ministrstvo: Pakistan že deset dni krši premirje

S pakistanske strani je bila zabeležena še ena kršitev premirja vzdolž nadzorne črte na indijskem ozemlju, je za agencijo PTI poročalo obrambno ministrstvo Indije.
»V noči s 3. na 4. maj so položaji pakistanske vojske odprli neizzvan ogenj z lahkim orožjem čez nadzorno črto na območjih nasproti Kupware, Baramulle, Pooncha, Rajourija, Mendarja, Nowshere, Sunderbanija in Aknoorja v Džamuju in Kašmirju,« je PTI citiral sporočilo obrambnega ministrstva Indije.
Shit’s poppin’ off on the India/Pakistan border! pic.twitter.com/QIvKlvrKsT
— David Santa Carla (@TheOnlyDSC) April 29, 2025
Indijska vojska se je odzvala hitro in sorazmerno, so dodali.
Indija je od terorističnega napada 22. aprila v Džamuju in Kašmirju vsake noči beležila napade pakistanskih enot, izmenjava ognja, ki se je zgodila sinoči, pa je bila deseta zaporedna.
How long til people realize that the Indian gov and the media always talk big about going to war against Pakistan but nothing ever happens pic.twitter.com/accah0koCX
— Carl Zha (@CarlZha) May 2, 2025
V torek so se pogovarjali visoki uradniki oboroženih sil Indije in Pakistana, indijska stran pa je ob tej priložnosti izrazila protest.
New Delhi je Islamabad posvaril pred neupravičenimi kršitvami premirja s strani pakistanske vojske vzdolž nadzorne črte.
According To India:
— Ryū | リュウ (@SharaaLoyalist) May 4, 2025
— Pakistan's Elite Families Are Moving To Europe.
— Desertion In Army.
— Top Mil. Leadership Ran To The West.
— Pakistan Has 4 Days Worth Of Ammo.
Yet India still refuses to attack Pakistan. https://t.co/dgVp7BpPaS
22. aprila je v indijskem delu Kašmirja skupina ljudi prišla iz gozda blizu mesta Pahalgam in odprla ogenj iz brzostrelk na skupino civilistov, vključno s turisti.
V napadu je umrlo 27 ljudi, več deset pa je bilo ranjenih.
BIG BREAKING NEWS Modi Government bans several Pakistani news websites in India.
— Times Algebra (@TimesAlgebraIND) May 2, 2025
The list includes- Dawn, Geo TV, ARY News, Samma TV, Bol News.
Action taken over anti-India propaganda and national security concerns.
HUGE LOSS for Pakistan. Pakistani stock market crashes by… pic.twitter.com/4tlqGjZO16
Odgovornost za napad je prevzela malo znana skupina »Kašmirska fronta upora« (TRF).
India CUTS OFF Pakistan water supply via Baglihar Dam — PTI
— Moh Musthafa Hussain (@musthafaaa) May 4, 2025
New Delhi had resumed flow from border dam Thursday#India #Pakistan
RT pic.twitter.com/ONnFFASdby
Po incidentu sta Indija in Pakistan sprejela vrsto ukrepov, kot so zaprtje zračnega prostora, odprava vizumov, začasna ustavitev dvostranske pogodbe o vodah Inda iz leta 1960 in druge, ki so prizadele predvsem pakistanske kmete in druge državljane obeh sprtih držav.