REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

Za mobilnost študentov in mednarodne projekte v letu 2017 več evropskega denarja

Za mobilnost študentov in mednarodne projekte v letu 2017 več evropskega denarja

Evropska unija je v uradnem listu objavila razpis Erasmus+ 2017 v skupni vrednosti 2,16 milijarde evrov, kar je skoraj 300 milijonov evrov več, kot je za tovrstni razpis namenila letos, so zapisali na spletnih straneh ministrstva za izobraževanje, znanost in šport.

Posebnih novosti glede aktivnosti na področju izobraževanja in usposabljanja razpis Erasmus+ 2017 ne prinaša, novost so t. i. "evropske prednostne naloge v nacionalnem okviru". Za pridobitev sredstev morajo strateška partnerstva obravnavati bodisi vsaj eno horizontalno prednostno nalogo bodisi vsaj eno posebno prednostno nalogo, ki je pomembna za izobraževanje, usposabljanje in mladino.

Med temi prednostnimi nalogami lahko v letu 2017 nacionalne agencije večjo veljavo pripišejo tistim, ki so še posebej pomembne v nacionalnem okviru. Slovenska nacionalna agencija oz. Center RS za mobilnost in evropske programe izobraževanja in usposabljanja (Cmepius) bo te objavila na svojih spletnih straneh najkasneje do konca novembra.

Ključna datuma za decentralizirane aktivnosti na področju izobraževanja in usposabljanja sta 2. februar 2017 za projekte mobilnosti in 29. marec 2017 za strateška partnerstva. Informativna predstavitev za vse, ki programa še ne poznajo, bo 14. novembra v prostorih ministrstva za izobraževanje.

Aktivnosti za področje mladine koordinira nacionalna agencija Movit.

Erasmus+ je program EU za sodelovanje na področju izobraževanja, usposabljanja, mladine in športa za obdobje 2014-2020. V program so vključene tudi akcije programa Jean Monnet kot samostojno nespremenjeno področje.

Program Erasmus+ je namenjen izboljšanju spretnosti in zaposljivosti mladih ter posodobitvi izobraževanja, usposabljanja in mladinskega dela. Sedemletni program razpolaga s proračunskimi sredstvi v višini 14,7 milijarde evrov, s katerimi želi EU več kot petim milijonom Evropejcem omogočiti študij, usposabljanje, pridobivanje delovnih izkušenj ali opravljanje prostovoljnega dela v tujini.

V Sloveniji za izvajanje programa v obdobju 2014-2020 skrbita dve nacionalni agenciji: Cmepius, ki pokriva področja izobraževanja, usposabljanja in športa, ter MOVIT, Zavod za razvoj mobilnosti mladih, ki pokriva področje mladine.

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.

Delite članek