REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

Tomaž Kavčič za rešitev vrhunske kulinarike

Tomaž Kavčič za rešitev vrhunske kulinarikeTomaž Kavčič in Ana Roš. Vir: Twitter

Vrhunska kulinarika ni preprosta dejavnost, ki jo ponovno zaženeš, kot bi prižgal luč, je v pismu odločevalcem in javnosti zapisal slovenski kuharski mojster Tomaž Kavčič, ki je z Gostilno Pri Lojzetu letos prejel Michelinovo zvezdico.

Izkušnje s ponovnim zagonom po spomladanski popolni zaustavitvi gostinske dejavnosti so sicer sorazmerno pozitivne. "A imam občutek, da tokrat ne bo tako," je zapisal.

Predlagal je postopno odpiranje gostinskih obratov (ko bo za to čas), naprej tistih, ki spoštujejo vse vladne preventivne ukrepe in zmorejo zadostiti najvišjim higienskim in epidemiološkim standardom.

Tomaž Kavčič, kuhar
Tomaž Kavčič predlaga postopno odpiranje gostinskih obratov (ko bo za to čas), naprej tistih, ki spoštujejo vse vladne preventivne ukrepe in zmorejo zadostiti najvišjim higienskim in epidemiološkim standardom. Vir: Twitter

Tako bi torej prepoznali kreativno gostinstvo "kot vrh piramide, kot ponudnike, ki zagotavljajo visoke standarde na vseh ravneh in ki so sposobni ob visokih higienskih zagotavljati tudi visoke epidemiološke standarde".

Gostince bi ločili na tiste, ki lahko zagotovijo pogoje za strežbo v svojih lokalih, na tiste, ki lahko zagotovijo pogoje za postrežbo za s sabo, in na tiste, ki v sedanjih razmerah ne morejo zagotoviti ustreznih standardov.

Gostince bi ločili na tiste, ki lahko zagotovijo pogoje za strežbo v svojih lokalih, na tiste, ki lahko zagotovijo pogoje za postrežbo za s sabo, in na tiste, ki v sedanjih razmerah ne morejo zagotoviti ustreznih standardov.

"Gre za pozitivno diskriminacijo, v kateri se ohrani vsaj delček normalnosti in kondicija v dejavnosti, ki postaja eden najpomembnejših motivov za turistični obisk Slovenije," je ocenil.

Ob tem je izpostavil še številne druge ukrepe, ki jih gostinci potrebujejo od države.

Naštel je finančno pomoč, ki bi bila sorazmerna z lanskimi prihodki in številom zaposlenih, popoln odpis dajatev za zaposlene, brezobrestno odložitev obveznosti do banke, izenačitev DDV za hrano in pijačo na enotnih 9,5 odstotka in omogočeno prehajanje občinskih oz. regijskih meja z računom oz. potrjeno rezervacijo v gostilni.

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.

Delite članek