REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

»Štih bo vpoklican kot čep za vladni predor v primeru vojne«

»Štih bo vpoklican kot čep za vladni predor v primeru vojne«Tomaž Štih. Vir: Twitter

Janševa vlada namreč načrtuje gradnjo predora, ki bi pod Gregorčičevo ulico povezal vladno stavbo z vladnim sekretariatom, drugi rov pa bi od tam vodil v Cankarjev dom.

Torej tja, ker so med vojno leta 1991 sestankovali slovenski politiki, ki so izvedli enostransko odcepitev in 25. junija 1991 razglasil neodvisnost Slovenije.

CD. Vir: Twitter

Neuradno naj bi bili predori ozki in ne bodo namenjeni vsakdanji uporabi, temveč prehodu med stavbami »v posebej zaostrenih varnostnih razmerah.«

Vzgled: Bunkerji Josipa Broza Tita. Vir: Twitter

Številni komentatorji so vladni načrt kritizirali kot dokaz »bunker mentalitete« in skrivanja aktualne vlade – predvsem pred lastnim ljudstvom, saj bi takšen prehod omogočil vladnikom tudi bolj eleganten umik iz javnih prostorov, brez srečevanja s pogledi in jeznimi množicami zunaj stavbe.

Včasih je namreč neprijetno stopati tudi mimo določenih napisov, ki jih v podzemeljskem rovu najbrž ne bi bilo.

Na kritike se je takoj odzval zagovornik vlade, t. i. Libertarec.

»Višek modernega patriotizma je tekma v izdajanju naših državnih skrivnosti tujcem. Ta prehod bi lahko pomagal prihodnji slovenski vladi med vojno. Ampak ne, če graditelji in mediji za potrebe dnevne politike po možnosti objavijo še traso,« je zapisal.

Kmalu so ga kritiki soočili z dejstvom, da so bili načrti že javno objavljeni.

In da ne gre za nobeno veliko državno skrivnost.

Si pa je – pozneje blokirani – kritik privoščil tudi ustanovitelja Libertarca z namigom, da bo prav on v primeru vojne »vpoklican kot čep za vladni predor.«

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.

Delite članek