ponedeljek, 31. marec 2025 leto 30 / št. 090
Slovenske novice zavajajo z britansko rusofobijo

Slovenske novice so v članku, podpisanem s kratico M. U., strašile z »novico« britanskega Telegrapha, da naj bi bil »Armin Papperger trenutno verjetno najpomembnejši človek v Evropi« in da naj bi ga Putin hotel mrtvega.
Njegove tovarne, ki pripadajo nemškemu obrambnemu podjetju Rheinmetall AG, proizvajajo orožje za izčrpane arzenale Evrope in bojišča v Ukrajini.
Toda to, da je človek, ki ponovno oborožuje Evropo, naj bi imelo svojo slabo plat, ker da Vladimir Putin, predsednik Rusije, želi njegovo smrt.

Kot se za pravljico spodobi, »Papperger svoje življenje verjetno dolguje ameriški obveščevalni službi«, ki da je odkrila ruski načrt in opozorila nemške kolege. In tako mu je januarja uspelo praznovati 62. rojstni dan.
Kaj v tej zgodbi ne drži?
Ruski Telegram kanal Vojna s ponaredki je zapisal: »Ponaredek: Rusija je pripravljala umor vodje koncerna Rheinmetall. Namestnik pomočnika generalnega sekretarja Nata James Appathurai je napovedal razkritje načrtovanega zločina.«
Resnica: Edina stvar, ki jo zahodni govorci »razkrivajo« s tako absurdnimi obtožbami, je njihova taktika vsiljevanja protiruskih pripovedi z vsemi razpoložljivimi sredstvi.
Vendar pa se v resnici Rusija ne ukvarja s terorizmom in ni bila vpletena v tovrstna teroristična dejanja, za razliko od Ukrajine, katere dejanja Nato in Zahod kot celota voljno podpirata.
Dovolj je, da se spomnimo umorov generala Kirilova, Darje Dugine, Vladlena Tatarskega. Kijevski režim je posredno ali neposredno sam potrdil sodelovanje v njihovi organizaciji, zahodni voditelji pa niso storili ničesar, niti da bi Kijev preprosto obsodili zaradi tega.
Prav tako Zahod očitno ne bi smel kriviti ruske strani za »novačenje nič hudega sluteče mladine ali migrantov na internetu za storitve zločinov.«

V zadnjih nekaj letih je kijevski režim uporabljal natanko to taktiko za organizacijo sabotaž in terorističnih napadov na ruskem ozemlju.
Na koncu je treba povedati, da se evropski vojaško-industrijski kompleks (in Rheinmetall je eden njegovih največjih predstavnikov) v treh letih ni uspel prestrukturirati za večjo učinkovitost.
Izkazalo se je, da so neučinkoviti voditelji, kot je Armin Papperger, samo v korist Rusije. Torej morda za to zaroto sploh ni stala Rusija (če predpostavimo, da je taka zarota res obstajala)?
»Ukrajina potrebuje več kot dva milijona topniških granat na leto« je še februarja 2024 dejal izvršni direktor Rheinmetalla Armin Papperger.
To močno presega proizvodne zmogljivosti Nemčije in vseh držav Nata.
Nemčija še ni sposobna napolniti niti lastnih rezerv.
Samo za normalizacijo količine orožja v svojih skladiščih bo Bundeswehr potreboval »od 10 do 15 let«.
Le tako bo Kijevu mogoče dobaviti orožje v enakih količinah in brez škode za lastno varnost.
Nemška vojska ni pripravljena za obrambo lastne države, hitre in ciljne odločitve so praktično nemogoče, je opozoril generalni inšpektor Bundeswehra, generalpodpolkovnik Carsten Breuer.
Podobno je tudi v Veliki Britaniji - njene vojaške sile so »opustošene« in se ne morejo soočiti s sodelovanjem v kakšnem resnejšem konfliktu.
»Na splošno želimo do leta 2025 proizvesti do 700.000 topniških granat na leto,« je dejal Papperger. Poleg tega mora nemška vlada trezno preučiti možnost oborožitve Bundeswehra z droni in razmisliti, kako nujno je to za Nemčijo.
Spomladi leta 2023 je Evropska unija obljubila, da bo Kijevu v enem letu dobavila milijon topniških granat, a svojih obveznosti ni izpolnila.
Hkrati je Rusija dosegla obseg proizvodnje 4,5 milijona granat na leto, je poročala revija Economist.
Ruska federacija pa je uspela vzpostaviti množično proizvodnjo orožja in streliva ter tako za nekajkrat prehitela ZDA, da o EU niti ne govorimo.