četrtek, 03. april 2025 leto 30 / št. 093
»Pahor, kaj pa odlikovanje za državljanski pogum Ivanu Galetu?! Brez njega bi frajerji plenili naš denar še naprej!«

Včeraj je mnoge razveselila novica, da je predsednik države na posebni slovesnosti slovenski moški članski odbojkarski reprezentanci vročil državno odlikovanje red za zasluge za navdihujoče športne dosežke, uveljavljanje Slovenije na svetovnem športnem prizorišču in krepitev nacionalnega ponosa.
Gre za priznanje odbojkarjem, ki so v boju za zlato v Parizu sicer klonili v obračunu proti Srbiji, pa vendarle osvojili srebrno kolajno.
Veseli tudi za @SloVolley.
— Luck Forger (@Luck4ger) June 9, 2020
Kaj pa odlikovanje za državljanski pogum @IvanGALE9, @BorutPahor?! Brez njega bi frajerji plenili naš denar še naprej!
Eh... https://t.co/HPP4zD9olo
Toda svečanost v predsedniški palači je marsikoga prelevila tudi z občutkom grenkobe –, če že deli državna odličja za »krepitev nacionalnega ponosa«, mar se Borut Pahor ni mogel spomniti tudi Ivana Galeta, ki je razgalil številne nepravilnosti pri nabavi zaščitne opreme in tako preprečil nadaljnje ropanje državne blagajne.
Podobnost Notredamskega zvonarja z Janšo je slučajnost. Notredamski zvonar je izmišljen lik, Janša pa je resnična mora Slovenije, slovenstva in vseh državljanov.
— Anton Peinkiher (@AntonPeinkiher) June 6, 2020
Pokvarjeni predsednik države Borut Pahor pa stoji mirno, ko gre zvonar mimo.
Pahor, Komu zvoni? pic.twitter.com/zrH5Exr01D
V zvezi z tragičnim in hkrati bizarnem dogodkom, ki se je včeraj pripetil v Cankovi, kjer se je naposled razkrilo, da je bil ropar, ki je olajšal banko – policist, na drugi strani pa državljan, ki je tvegal življenje, da bi roparja ustavil označen s strani lokalnega župana sicer kot »heroj«, v isti sapi pa tudi zaznamovan kot »Rom«, je Kaviar Levičar opozoril na problem sistemske diskriminacije tudi v Sloveniji.
Se strinjam. Ampak v tem primeru se res kul slisi. Rom ustavil policista, ki je oropal banko. #ironija #stereotipi
— Anze Sinkovec (@AnzeSinkovec) June 9, 2020
Zato je vsem nam zastavil temeljno vprašanje: »Ali je res važno, kakšnega porekla je bil heroj?«.
Glede na dejstvo, da Pahor zelo rad deli odličja, pa je Kaviar Levičar vprašanje naslovil tudi na predsedniško palačo: »Me zanima, če ga bo (heroja - po besedah župana Cankove - op.avt.) Borut Pahor odlikoval?«
Pljunek v obraz 25.000+ žrtvam izbrisa, za katerega je Šter govoril, da je bil legalen in legitimen, in je zanje pravzaprav okrivil same izbrisane, češ da so hoteli postati stalni prebivalci SLO šele po začetku vojn v drugih republikah oz. so špekulirali.https://t.co/YZdOI59R47
— Boris Vasev (@borisvasev) June 9, 2020
Borut Pahor pa je kljub kritikam medtem nadvse zadovoljen s svojim delom in bi rad bil predsednik, ki povezuje. Pri tem pa je ponosen tudi to, da je 32 let delal - samo kot politik:
»Moji prijatelji in kolegi na tem položaju, ki so dvakrat opravljali mandat, so me opozorili, da se je v zadnjih dveh letih od desetih, zadnje leto pa sploh, treba navaditi na neko naveličanost javnosti nad tabo. Tudi če so ljudje zadovoljni s tvojim delom, nekako že gledajo, kdo bo prišel za tabo, na to sem absolutno pripravljen. Moja dolžnost je, da do zadnjega dneva delo opravljam vestno, ne pa da se začnem ukvarjati s tem, kaj bo z mano.
Želim si oddelati še ti dve leti kot predsednik, ki želi biti predsednik vseh, ki povezuje in je tisti, ki mogoče v stresnejših trenutkih poskuša biti nekdo, ki postavlja mostove tam, kjer jih deroča voda podira.«

»Političnih načrtov za čas po izteku mandata nimam.
Takrat bo minilo 32 let od mojega vstopa v politiko.
V tem času sem devetkrat zapored dobil mandat od ljudi. To izpolnjuje moje sanje in moje želje.« je Pahorjeve besede povzel Reporter.