REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

Kos: »Tovrsten poklon predsedniku vlade zagotovo nima povezave z naskokom Kolektorja na Karavanke«

Kos: »Tovrsten poklon predsedniku vlade zagotovo nima povezave z naskokom Kolektorja na Karavanke«Stojan Petrič, Kolektor

Ob obujanju spomina na nastanek vlade premierja Marjana Šarca, je Gregor Kos prek Twitterja opozoril na dejstvo, da je bila nova vlada imenovana na 8. Izredni seji Državnega zbora dne 13. septembra lani, in ne avgusta, kot bi neveden bralec lahko sklepal iz poročanja na naslovni strani osrednjega domačega časnika.

»Vlada je bila izglasovana 13. septembra. Kolektorjevo 'Delo' pa že avgusta časti lik in delo Marjana Šarca, ki je po njihovo prvi minister že leto dni. In tovrsten poklon predsedniku vlade zagotovo nima povezave s Kolektorjevim naskokom na Karavanke,« je opomnil Kos na dejstvo, da se lastnik časnika »Delo« Stojan Petrič, ki lastniško obvladuje tudi koncern »Kolektor« - kot gradbenik poteguje za milijonski posel gradnje druge cevi Karavanškega predora.

Uporabniki svetovnega spleta so nato opozorili še na dejstvo, da je »Delo« pri tem na svoji naslovnici napačno zapisalo »premiera« (in ne premierja), kakor da bi bil Marjan Šarec gledališka predstava in ne prvi predstavnik vlade ...

Toda tudi kljub omenjenim naporom osrednjega slovenskega dnevnika v Petričevi lasti, pred novim krogom boja za gradnjo druge cevi predora Karavanke najbolje spet kaže Turkom, ki so tudi ob novem zbiranju ponudb oddali najcenejšo ponudbo.

Gre za ponudbo turškega gradbinca Cengiz, tokrat v vrednosti slabih sto milijonov evrov.

Kolektorjeva pa je dražja za dobro petino

Tako spopad za Karavanke traja že dobro leto in pol ...

Pritožbe so izbor izvajalca za gradnjo druge predorske cevi že močno zavlekle, prihajajo pa na vsako odločitev Darsa.

Medtem so se že septembra lani začela dela na avstrijski strani predora, ki skupaj meri skoraj osem kilometrov.

Kot je hudomušno pripomnil eden od opazovalcev dogajanja glede gradnje predora na slovenski strani, pa »dokler bo naša vlada izbrala izvajalca, bodo morali Avstrijci pričeti že z obnovitvenimi deli …«

 

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.

Delite članek