REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

Koalicijska pogodba šesterčka v presojo svetu Levice

Koalicijska pogodba šesterčka v presojo svetu LeviceMarjan Šarec | VIR: Pixsell

Stranke LMŠ, SD, SMC, Levica, SAB in DeSUS so danes nadaljevale pogajanja o koalicijski pogodbi in se lotile vprašanj, ki so ostala odprta po nedeljskih maratonskih pogovorih. Kot je po današnjem srečanju povedal prvak LMŠ Marjan Šarec, so besedilo "uskladili do te mere, da bo o njej lahko odločal svet stranke Levica".

Kot je pojasnil Šarec, so opravili dodatne pogovore še o tistih točkah, ki so bile v nedeljo po končanih maratonskih pogajanjih v Kamniku še odprte.

Kot je pojasnil Šarec, so opravili dodatne pogovore še o tistih točkah, ki so bile v nedeljo po končanih maratonskih pogajanjih v Kamniku še odprte.

Po neuradnih informacijah, ki so med pogovori prišle izza sicer zaprtih vrat, peterica strank, ki že vse od volitev kaže resen namen sodelovati v vladi, ne sprejema nekaterih zahtev Levice. Šarec je ob tem dejal, da je koalicijska pogodba vedno kompromis. "Če delaš koalicijo, sklepaš kompromise," je poudaril Šarec in dodal, da je vsaka od strank morala nekje popustiti.

Pogajalci Levice so bili po njegovih besedah konstruktivni, nihče od potencialnih koalicijskih partnerjev pa ni dobil vsega, kar je želel. S tem so pogajanja o vsebini koalicijske pogodbe končana, o izplenu in predlogu koalicijske pogodbe pa bo svet Levice odločal v torek popoldan. V skladu s statutom stranke mora vstop v vlado potrditi še članstvo na internem referendumu.

Ali bo svet stranke predlagal takšen sklep, Šarec ni mogel napovedati, pričakuje pa, da bo prišlo do takšnega razpleta.

Stranke naj bi vztrajale pri povečanju BDP za vojsko in zagotovitvi sredstev za izgradnjo dveh srednjih bataljonskih bojnih skupin v vrednosti 1,2 milijarde evrov. Po neuradnih podatkih peterica ni popustila niti pri vprašanju privatizacije in prodaje NLB.

Predstavniki Levice izjav po končanih pogajanjih niso dajali, je pa bilo med samimi pogajanji slišati, da naj bi se zatikalo pri nekaterih njihovih ključnih zahtevah.

Tako naj LMŠ, SD, SMC, SAB in DeSUS ne bi pristale na zvišanje minimalne plače ter dvig davka na dobiček podjetij. Prav tako naj bi vztrajale pri povečanju BDP za vojsko in zagotovitvi sredstev za izgradnjo dveh srednjih bataljonskih bojnih skupin v vrednosti 1,2 milijarde evrov. Po neuradnih podatkih peterica ni popustila niti pri vprašanju privatizacije in prodaje NLB.

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.

Delite članek