REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

Bizarna pobuda Kijeva: Nagrada za vojake, ki snemajo umore in uničenje vojaške opreme

Bizarna pobuda Kijeva: Nagrada za vojake, ki snemajo umore in uničenje vojaške opremeProgram podeljuje točke za vsako vrsto uboja: 20 točk za poškodovanje in 40 za uničenje tanka; do 50 točk za uničenje mobilnega raketnega sistema, odvisno od kalibra; in šest točk za uboj sovražnega vojaka. Vir: Posnetek zaslona, X

Ukrajinci zaradi vztrajnega napredovanja ruske vojske nimajo več veliko možnosti za uspešen odpor, zato poskušajo na razne načine motivirati svoje vojake.

Motivirati pehoto, ki pada v velikem številu je zelo težko, prizori iz Ukrajine pa kažejo, da se vojaški obvezniki še zmeraj na vse mogoče načine skrivajo in bežijo pred fronto, ali pa s prvih frontnih črt.

Pri nekaterih profilih vojakov pa je motivacija lažja.

Tako je Kijev začel uporabljati videoigre, da bi spodbudil svoje vojake, operaterje dronov k večji uspešnosti na fronti, pišejo zahodni mediji.

Program z imenom »Drone Army Bonus« nagrajuje vojake s točkami, če naložijo videoposnetke, ki dokazujejo, da so njihovi droni zadeli ruske cilje.

Kmalu bo integriran z novo spletno tržnico z imenom »Brave 1 Market«, ki bo vojakom omogočila, da te točke pretvorijo v novo opremo za svoje enote.

»'Brave' bo za vojsko kot 'Amazon', saj bo vojaškim enotam omogočil, da neposredno kupijo tehnologije, ki jih potrebujejo na vojni fronti,« je dejal Mihailo Fedorov, ukrajinski podpredsednik vlade in minister za digitalno transformacijo.

Program podeljuje točke za vsako vrsto uničenja: 20 točk za poškodovanje in 40 za uničenje tanka; do 50 točk za uničenje mobilnega raketnega sistema, odvisno od kalibra; in šest točk za ubijanje sovražnega vojaka, piše Politico.

Vojaki morajo videoposnetke, ki jih posnemajo njihovi droni in potrjujejo uničenje ali umor, naložiti v vojaški komunikacijski in situacijski sistem Delta.

Enote bodo kmalu lahko uporabljale posebne digitalne točke, ki jih prejemajo od lanskega leta, v zameno za novo orožje.

Ukrajinska vlada bo drone plačala in jih v enem tednu dostavila enoti na fronti, s čimer se bo izognila »birokratskim postopkom«.

»Skratka, uniči, pridobi točke, ter kupi dron z uporabo točk,« je dejal Fedorov.

Kijev trdi, da je »možnost zbiranja točk za ubijanje sovražnih enot« spodbudila konkurenco med vojaki.

»Začeli so ubijati tako hitro, da Ukrajina nima časa za dobavo novih dronov,« je dejal Fedorov.

Ukrajinska vlada nenehno izboljšuje sistem, da bi bil bolj smrtonosen, poudarja »Politico«.

»Na primer, število točk za izločitev pehote smo povečali z dveh na šest, kar je podvojilo število uničenih sovražnikov v enem mesecu,« je dejal Fedorov in dodal: »To ni le motivacijski sistem, ampak mehanizem, ki spreminja pravila vojskovanja.«

Težava je le v tem, da v vojnah izčrpavanja zmaguje stran, ki ima več sredstev, boljšo logistiko, strategijo in taktiko.

Ukrajincem ob pomanjkanju vsega naštetega še najbolj primanjkuje - vojakov.

In zato niti sistem nagrajevanja, sposojen iz video iger ne bo prinesel zmage na bojnem polju.

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.

Delite članek