sreda, 05. februar 2025 leto 30 / št. 036
»ZDA so sprožile vojno proti evropskim zaveznikom! To ponižuje in uničuje Evropo!«
Znani voditelj spletnih oddaj Garland Nixon se je pogovarjal z nekdanjim pripadnikom ameriških marincev in inšpektorjem OZN Scottom Ritterjem o poteku vojne v Ukrajini.
Scott Ritter je ob tem analiziral tudi ozadje napadov na plinovod Severni tok.
Pri tem sta ocenjevala različne komentarje, ki so se pojavili takoj po eksplozijah, predvsem pa obtožbe poljskih, britanskih in ameriških medijev, da za napadi »najverjetneje stoji Rusija.«
Scott Ritter je sabotažo Severnega toka ocenil tako: »Biden sam je rekel: 'To bo storjeno!' In bilo je storjeno.
O tem ni nobenega dvoma. Ljudje bodo rekli: 'O moj bog! Rusija je to storila.' Toda kdo to pravi? Propagandne službe.
Obstaja pa ena država, ki ji je to uspelo.«
press conference in early February 2022?
— Tahereh Amirzadeh (@tamirzadeh) October 1, 2022
Biden: "There Will be no longer a North Stream II. We will bring an end to it."
Reuters: "But how will you do that exactly, since the control of this project is within Germany's control?"
Biden: "I promise you, we'll be able to do it." https://t.co/7x3UPKCGcC
Ritter ne pušča prostora za dvom: »In to so ZDA, ki so izpolnile obljubo ameriškega predsednika.
Tukaj je jasno, da so ta napad izvedle ZDA. Še dan pred tem so bile ulice nemških mest polne protestnikov, ki so govorili proti politiki svoje vlade, politiki zadušitve Nemčije.
Z zapiranjem industrije, skokovitimi cenami energije in dolgo in mrzlo zimo pred nami. In državljani Nemčije so rekli: 'Nehajte s temi neumnostmi! Vklopite Severni tok 2.'
Ti shodi bi se nadaljevali in zgodila bi se ena od dveh stvari. Ali bi nemška vlada zagnala Severni tok 2 ali pa bi jo strmoglavili in nadomestili ljudje, ki bi zagnali plinovod.«
Germans are asking to stop relations with the US following the sabotage of North Stream 2. Biden announced last February that the US had plans ready stop those pipelines #USA #Deutschland https://t.co/gLFJc7cE3o
— Marc Demillequand, PhD, Chem Lc. (@science_md) October 2, 2022
»In z ameriškega vidika je to zelo nevarno,« opozarja Ritter. »Nemčija je ključna zaveznica pri izvajanju ameriške hegemonije.
ZDA so se odločile uničiti plinovode. In kar koli že si Nemci želijo, se to ne bo več zgodilo. To je bil namen te operacije.
S tem ne kaznujejo Rusije, ta tako ali tako ni dobavljala plina. Samo gledala je, kako so Nemci naredili prostovoljni samomor.«
Escobar:
— Mary Kostakidis (@MaryKostakidis) October 1, 2022
‘Diplomatic sources confirm that Berlin and Moscow were involved in a secret negotiation to solve both the NS and NS2 issues. So they had to be stopped – no holds barred.’
Scholz has been a disaster for Germany. https://t.co/vtTJx3lHxf
»Zgodilo se je to, da so ZDA sprožile vojno proti svojim evropskim zaveznikom. Na to ni mogoče gledati drugače.
To je tako neumno! Uničuje Evropo! Včasih smo Tonyju Blairu rekli ameriški pudelj, zdaj ne vem, kako naj rečem Evropi. To je nekakšna nespodobna beseda! To je ponižujoče za Evropo!
Ne vem, kaj bodo imele ZDA od tega. Kajti ne glede na kratkoročni dobiček, ki bi ga lahko Biden dobil, bo ta operacija imela dolgoročne posledice,« opozarja Ritter.
They seem to like talking in inches. Wasn't it “not one inch eastward” of the Elbe in 1990? If UKR joins NATO, that's over 63 million inches eastward. If NATO joins Ukraine, defending every inch will mean NATO v Russia over ownership of eastern territories. Millions more inches.
— Cathy Vogan (@CathyVoganSPK) October 1, 2022
»To seveda pomeni, da se je Evropi zgodil teroristični napad na njeno energetsko varnost, podoben tistemu trenutku v zgodovini, ko so ZDA 11. septembra 2001 z letali napadli teroristi.
Le da so bili tokrat v napad na Evropo najverjetneje vključeni - podvodni droni ali podmornice. To je lepo ilustriral Pepe Escobar.
Zanimiva je tudi primerjava med tem, kar so nekoč naredili ameriški in kaj danes delajo evropski politiki,« poudarja Ritter.
»Vemo, da je nekdanji ameriški predsednik George Bush takoj po napadih odšel na ruševine nebotičnikov v New Yorku.
Tam se je objemal z reševalci in gasilci, obljubljal obnovo in bodril ljudi.
Eden prvih, ki mu je ponudil vso pomoč je bil prav Vladimir Putin...« spominja Ritter.
Biden and north stream 2 pic.twitter.com/4g7WcUxqqi
— Homines (@Homines888) September 30, 2022
»In nato je Washington sprožil 'povračilne' napade - na sicer napačne države.
Kajti teroristi v letalih niso bili iz Afganistana in Iraka, pač pa večinoma iz ameriške zaveznice - Savdske Arabije.«
»In evropski politiki?
Nič, samo tiho nadaljujejo po isti poti...
Najbrž vedoč, da so jih ZDA stisnile v kot...« sklene analizo aktualnega dogajanja nekdanji ameriški marinec.