REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

Vinales najboljši tudi v Argentini, kjer je bilo veliko padcev

Vinales najboljši tudi v Argentini, kjer je bilo veliko padcevMaverick Vinales / VIR: Motogp

Potem ko sta dirki za VN nagrado Argentine v Riu Hondu v razredih moto 2 in moto3 dobila ista dirkača kot na prvi letošnji dirki svetovnega prvenstva v Dohi, Italijan Franco Morbidelli in Španec Joan Mir, se je to ponovilo tudi v kraljevskem razredu MotoGP, v katerem je bil spet najboljši Španec Maverick Vinales na yamahi.

Letos novinec v moštvu Yamahe je izkoristil zgodnjo napako in padec najhitrejšega v deževnih kvalifikacijah ter branilca naslova svetovnega prvaka Marca Marqueza (Honda) in se brez težav pripeljal do nove zmage. Drugo mesto je na tokrat suhi stezi zasedel še en voznik Yamahe, italijanski veteran Valentino Rossi, tretji pa je bil Cal Crutchlow na hondi.

Najzanimivejši trenutki druge letošnje dirke svetovnega prvenstva so se zgodili že na začetku. Že kmalu se je na tleh znašel Španec Jorge Lorennzo (Ducati), Marquez pa je izkoristil najboljši startni položaj in hitro začel večati vodstvo. A želja, da popravi vtis s prve dirke, na kateri je zasedel zanj četrto mesto, je bila na zahtevni podlagi prevelika, tako da mu je že v tretjem krogu spodneslo kolo, dirko je končal v pesku. Zanimivo je, da je v razredu moto 2 enako napako storil njegov mlajši brat Alex, in sicer v zadnjem krogu, ko se je z Morbidellijem boril za zmago, na podoben način pa je dirko končal tudi njegov moštveni kolega pri Hondi in rojak Dani Pedrosa. Nasploh je bilo padcev na dirki toliko kot že dolgo ne, padli so še Andrea Iannone (Suzuki), Andrea Dovizioso (Ducati) in Pol Espargaro (Red Bull KTM).

Ko je ob progi končal Marquez, se je Vinalesu, ki je z izjemo kvalifikacij, kraljeval na vseh treningih, odprla pot do zmage. To je začel s šestega startnega mesta, skupaj z moštvenim kolegom Rossijem (na dirki je praznoval jubilej, nastopil je na 350. dirki v karieri), ki je bil na sedmem startnem položaju, sta takoj prehitela Britanca Karla Abrahama, Italijana Danila Petruccija (Ducati) ter Pedroso (Honda), pred njima je poleg Marqueza ostal le še Cal Crutchlow, ki se Vinalesu ni mogel dolgo upirati. Dalj je kazal zobe Rossiju, ki pa ga je sedem krogov pred ciljem vendarle prehitel in Yamahi privozil dvojno zmago, njena dirkača držita dvojno vodstvo tudi v skupnem seštevku prvenstva.