REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

Tudi Dragićevih 25 točk ni bilo dovolj za zmago

Tudi Dragićevih 25 točk ni bilo dovolj za zmagoAndrzej Romański / pzkosz.pl; Wikimedia Commons; CC-BY-3.0

Moštvo Miami Heat je v severnoameriški košarkarski ligi NBA doživelo še drugi poraz v novi sezoni. Miami je znova izgubil na domačem parketu z 99:106 proti San Antonio Spurs. Slovenski organizator igre Goran Dragić je bil drugi strelec floridske vročice. Vpisal je 25 točk, največ v tej sezoni, pet podaj in tri skoke.

Dragić je odigral 34 minut, ob metu iz igre 9-17 ter metu za tri 3-7. Hassan Whiteside je vpisal 27 točk in 15 skokov, Justise Winslow (18) in Tyler Johnson (12) s klopi sta bila še dva košarkarja Miamija z dvomestno številko točk.

Miami je v drugi četrtini zaostajal že za 16 točk, a je po odmoru tudi po Dragićevi zaslugi nadoknadil zaostanek ter se povsem približal (63:64), v zadnji četrtini je Miami celo izenačil (79:79) ter z Dragićevim košem nekaj več kot šest minut pred koncem povedel za točko za kratko vodstvo (87:86). Miami je znova izenačil pet minut pred koncem s košem Whitesida (91:91), a so proti koncu gostje odgovorili ter še petič po vrsti premagali floridski kolektiv.

Pri San Antoniu je bil najbolj razigran Kawhi Leonard s 27 točkami. Leonard je ključnih 14 točk dosegel v zadnjih sedmih minutah obračuna za še četrto zaporedno zmago ostrog. Pau Gasol je vpisal 20 točk in 11 skokov, rezervist Patty Mills pa je s klopi dodal 18 točk. Rezervna klop San Antonia je sicer dobila dvoboj z rezervisti Miamija s kar 43-14.

Miami naslednja tekma čaka v torek, ko bodo gostili Sacramento Kings.

Bolj zadovoljen je lahko drugi Slovenec v ligi NBA Beno Udrih, ki je kot novopečeni član moštva Detroit Pistons sodeloval pri domači zmagi z 98:83 proti Milwaukee Bucks. Udrih je na parketu preživel 17 minut ter vpisal šest točk (met iz igre 3-5), šest podaj in tri skoke. Prvi igralec tekme je bil Andre Drummond, ki je za domače dosegel 20 točk in 23 skokov. Kentavious Caldwell-Pope se je ustavil pri 21 točkah.

Detroit bo v torek gostil New York Knicks.

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.