REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

Shiffrinova vodi, Drevova sedma

Američanka Mikaela Shiffrin vodi v 1. prvi vožnji veleslaloma za svetovni pokal alpskih smučark v Semmeringu. Drugi in tretji čas sta vpisali Italijanki Manuela Mölgg (+0,27) in Marta Bassino (+0,49). Najboljša Slovenka Ana Drev je na sedmem mestu (+0,96). V finalu bosta zanesljivo vozili še dve Slovenci Ilka Štuhec (23.) in Tina Robnik (25.).

Razlike na vrhu so majhne, v sekundi po najhitrejši Shiffrinovi se je zvrstilo šest tekmovalk.

V finalu, ki bo na sporedu ob 13. uri, bodo vozile vsaj tri Slovenke. Najboljša slovenska veleslalomistka Drevova je s startno številko 2 dobro opravila svoj nastop. Ob prihodu v cilj je za 73 stotink sekunde prehitela Nemko Viktorio Rebensburg in prevzela vodstvo, ki pa je bilo kratke sape, kajti najhitrejše so bile tekmovalke, ki so startale po prvi deseterici.

Na startu svojega prvega veleslaloma v tej sezoni je bila s tremi zmagami trenutno vodilna smukačica Štuhčeva, ki je lahko zadovoljna s svojim nastopom. Z zaostankom 1,58 sekunde drži 23. čas za svojo drugo uvrstitev v finalno vožnjo veleslalomov za svetovni pokal. Robnikova si je z napadalno vožnjo in zaostankom 1,75 sekunde za vodilno priborila 25. čas. Za nastop v drugi vožnji pa trepeta Katarina Lavtar, ki je z zaostankom 2,08 sekunde na 30. mestu.

Po štirinajstmesečni odsotnosti iz karavane zaradi poškodbe je prvič nastopila avstrijska šampionka Anna Veith, dekliško Fenninger, ki pa je bila zelo previdna na progi ter si je nabrala prevelik zaostanek, 3,21 sekunde, da bi lahko nastopila v finalu.

Današnji veleslalom v Semmeringu je nadomestna tekma za tekmo v Courchevelu, ki je bila odpovedana zaradi premočnega vetra. V sredo bo na tem avstrijskem prizorišču še en veleslalom, v četrtek pa slalom.

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.