REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

Odbojkarice Nove KBM Branika vrnile naslov v Lukno

Odbojkarice Nove KBM Branika vrnile naslov v LuknoOdbojkarice Nove KBM Branik

Odbojkarice Nove KBM Branika so prekinile dveletno prevlado Calcita in spet postale državne prvakinje. In to na ekspresen način, saj so njihove največje tekmice, igralke ljubljanskega Calcita Volleyballa, v finalu premagale že po treh tekmah. Po dveh zmagah s 3:0 so na tretji v Mariboru zmagale s 3:1 (-21, 18, 10, 16).

Za Mariborčanke, ki so letos osvojile tudi pokal, je to 14. naslov državnih prvakinj, Calcit ostaja pri treh.

Varovanke Bruna Najdiča so imele v prvem nizu težave s sprejemom, predvsem je v tem elementu veliko napak delala Nika Blagne, a so se v nadaljevanju v tem popravile, predvsem pa se razigrale v bloku in pri servisu. Tudi napad je bil razigran, posledica tega je bila, da so si tako v drugem kot v tretjem nizu zgodaj priigrale visoko prednost, ki so jo zadržale do konca. Četrti niz je bil spet bolj izenačen, a le na začetku, večjega dvoma, kdo bo zmagovalec, pa ni bilo, saj so domače po prvem tehničnem odmoru pobegnile in tekmo mirno pripeljale do konca.

Najučinkovitejša igralka tekme je bila spet Iza Mlakar, dosegla je 25 točk.

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.