REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

Na uvodnem treningu v Sepangu na vrhu Red Bull

Na uvodnem treningu v Sepangu na vrhu Red BullMax Verstappen, moštvo Red Bull, foto: Lars Baron/Getty Images

Nizozemec Max Verstappen je bil najhitrejši na uvodnem treningu formule 1 pred nedeljsko dirko za veliko nagrado Malezije. Na drugem mestu je na prvem prostem preizkusu, ki se je začel s tridesetminutno zamudo zaradi močnega dežja, končal njegov moštveni kolega pri Red Bullu, Avstralec Daniel Ricciardo.

Zaradi deževne zamude nihče od dirkačev ni odpeljal več kot 14 krogov. Tretji čas je dosegel Španec Fernando Alonso z McLarnom, za njim se je uvrstil Finec Kimi Räikkönen s Ferrarijem.

Trenutno vodilni v SP Britanec Lewis Hamilton je bil šele šesti, mesto za svojim največjim tekmecem v SP, pred katerim ima 28 točk prednosti, Nemcem Sebastianom Vettlom. V preteklih treh letih si je najboljši startni položaj privozil Hamilton, Vettel pa je s štirimi zmagami rekorder dirkališča v Sepangu.

Petnajsta dirka sezone se bo začela v nedeljo ob 9. uri po srednjeevropskem času.