REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

Med osem še Juventus in Leicester City

Po Real Madridu, Bayern Münchnu, Borussii Dortmund in Barceloni so se med osem najboljših ekip v ligi prvakov danes uvrstili še nogometaši Juventusa in Leicester Cityja. Italijani so še drugič premagali Porto, tokrat z 1:0, Angleži pa so z zmago z 2:0 nadoknadili zaostanek 1:2 proti Sevilli.

Zadnje dva udeleženca četrtfinala bosta znana v sredo zvečer. Atletico Madrid bo branil prednost 4:2 proti Bayer Leverkusnu, Manchester City pa je prvo tekmo doma z Monacom dobil s 5:3. Žreb četrtfinalnih parov bo v petek ob 12. uri.

V Torinu je Juventus vprašanje zmagovalca odločil že v prvem polčasu. Ključna je bila 40. minuta, ko je Maxi Pereira z roko ubranil strel Gonzala Higuaina. Sodnik mu je upravičeno pokazal rdeč karton in pot v slačilnico, Paulo Dybala pa je bil zanesljiv z enajstih metrov. Prednost skupno treh zadetkov - prvo tekmo so italijanski prvaki dobili z 2:0, je Juventus v drugem delu brez težav zadržal.

Veliko bolj razburljivo je bilo na tekmi med angleškim prvakom in Sevillo. Ta je že na prvi tekmi zapravila niz priložnosti za izdatnejšo zmago, podobno pa se ji je godilo tudi v Leicesterju. Samir Nassri je v uvodnih minutah zgrešil veliko priložnost, Sergio Escudero je v drugem polčasu zadel prečnik, na drugi strani pa so Angleži, ki se v premier ligi borijo za obstanek, dvakrat zadeli v polno. Prvič v 26. minuti, ko je žoga po sreči končala v mreži Seville, saj je kapetana Wesa Morgana zadela v koleno, drugič pa dobro minuto po prečniku Escudera, ko je bil natančen Marc Albrighton.

Čeprav so Španci petnajst minut pred koncem ostali brez Nasrija, ki je dobil rdeč karton, bi lahko tudi z desetimi igralci izsilili podaljšek. Deset minut pred koncem so imeli najstrožjo kazen, enako kot v Sevilli pred štirinajstimi dnevi pa je strel Stevna N'Zonzija vratar Leicesterja Kasper Schmiechel ubranil.