REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

Luka Dončić nemočen proti LeBronu

Luka Dončić nemočen proti LeBronuLuka Dončič

Slovenski košarkar Luka Dončić je s svojimi Dallas Mavericks v severnoameriški ligi NBA tokrat gostoval pri Los Angeles Lakers in spet ostal brez zmage. V Staples Centru so namreč jezerniki na krilih LeBrona Jamesa, ki je dosegel 29 točk, pet skokov in šest podaj, vključno z odločilnim prostim metom 2,1 sekunde pred koncem, slavili s 114:113.

Slovenski najstnik je skoraj postal junak večera za goste, saj je sedem sekund pred koncem tekmo izenačil na 113. točki, nato pa so telički nad Jamesom storili osebno napako, en zadet prosti met pa je bil dovolj, da je zmaga ostala doma.

Dončić je tekmo začel, a je bil v uvodnih treh četrtinah neviden, zgrešil je prvih šest metov iz igre, v zadnji pa se je razigral in popravil bledo predstavo - skupno je zbral 14 točk (od tega devet v zadnji četrtini), pet skokov in sedem podaj.

JaVale McGee je za Los Angeles dodal 16 točk in 15 skokov, Kyle Kuzma pa 18 točk.

Prvi strelec Dallasa, ki je izgubil še peto tekmo zapored, je bil Wesley Mathews z 21 točkami, Harrison Barnes jih je zbral 19. Telički bodo naslednjo tekmo spet igrali doma v Teksasu, ko bodo gostili New York.

Dončić pa je imel kljub novemu porazu imel vsaj en razlog za nasmeh - po prvi tekmi, ki jo je odigral proti LeBronu Jamesu, je od njegovega osebja dobil podpisan dres.

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.