REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

Kampl zadel za zmago Bayerja

V sredinem delu 4. kroga nogometne lige prvakov je do zmage z Bayerjem prišel Kevin Kampl, ki je zadel v 65. minuti, nato pa v 85. minuti odšepal z igrišča. Madridski Real je pred praznimi tribunami v Varšavi le remiziral z Legio s 3:3. Poljaki so morali zaradi vročekrvnih navijačev na prejšnjih tekmah igrati brez gledalcev.

Do zmage so na slovitem Wembleyju so prišli nogometaši nemškega Bayerja, ki so ugnali Tottenham z 1:0. Kevin Kampl je bil junak večera, potem ko je v 65. minuti Bayer v gosteh popeljal v vodstvo. V 85. minuti je Kampl odšepal z igrišča, zamenjal ga je Kevin Volland. V drugi tekmi skupine E je Monaco s kar 3:0 ugnal moskovski CSKA.

Real v gosteh ni presenetil razpoložene Legie. Čeprav je preko Garetha Bala povedel že v 55. sekundi tekme, Bale je s tem poskrbel za najhitrejši gol v ligi prvakov, je nato nekdanji član Olimpije Miroslav Radović v drugem polčasu izenačil na 2:2, Thibault Moulin pa je v 83. minuti poskrbel za vodstvo ekipe iz Varšave. Mateo Kovačič je s tretjim zadetkom v ligi prvakov izid spet poravnal na 3:3 v 86. minuti in postavil izid tekme. V skupini F je Borussia z 1:0 premagala Sporting, za katero Ažbe Jug ni bil v postavi.

Predčasno je tekmo skupine H v Sevilli končal Petar Stojanović. Nogometaš Dinama je prvi rumeni karton prejel v 11. minuti tekme, drugega pa ob koncu polčasa in zaključil. Dinamo z zgolj desetimi možmi ni našel recepta, kako ugnati Sevillo, ki je bila boljša s 4:0. V drugi tekmi skupine H je Juventus po vodstvu v prvem polčasu, ko je iz enajstmetrovke zadel Gonzalo Higuain, na koncu na domačem igrišču iztržil zgolj remi 1:1 proti Lyonu.

V skupini G sta se Koebenhavn in Leicester City razšla brez zadetkov, Benjamin Verbič je za Dance odigral do 83. minute. V drugi tekmi skupine G je Porto z 1:0 odpravil Brugge.

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.