REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

Hadalin odličen drugi na kombinacijskem slalomu, a vprašanje, če bo druga vožnja

V švicarskem Wengnu so pod streho spravili prvi polčas druge, zadnje v tej sezoni, alpske kombinacije za svetovni pokal alpskih smučarjev. Zaradi vremenskih razmer so se smučarji najprej preizkusili v slalomu. Vodi Švicar Justin Murisier, odličen drugi je Slovenec Štefan Hadalin, ki se je na progi zadržal le 17 stotink sekund dlje.

Tretji čas kombinacijskega slaloma, ki je potekal v močnem sneženju, je vpisal Francoz Victor Muffat-Jeandet (+0,20).

Mladi rod slovenskega alpskega smučanja se je zelo dobro odrezal s kar štirimi uvrstitvami v prvo trideseterico. Martin Čater (+1,62) je vpisal deveti čas slaloma za kombinacijo, Klemen Kosi je po 1. vožnji 20. (+2,97), Tilen Debelak 21. (+3,12).

Brez uvrstitve sta ostala Boštjan Kline, ki je slalomsko vožnjo končal že po nekaj količkih z odstopom, Miha Hrobat se je zadržal nekoliko dlje na progi kot Kline, a slaloma ni končal.

Z odlično slalomsko vožnjo je navdušil 21-letni Hadalin, ki je bil z 20. mestom, kar je njegov najboljši dosežek v svetovnem pokalu, edini slovenski dobitnik točk na slalomu v Adelbodnu. Hadalin je drugi čas vpisal s številko 31 na startu.

Na prvi kombinaciji v Santa Caterini so točke od šestih Slovencev na startu osvojili trije. Kosi je bil 13., Čater 16., Hadalin 23. Zmagovalec uvodne kombinacije Francoz Alexis Pinturault je slalomski del današnje kombinacije končal na četrtem mestu. Na startu kombinacije v Wengnu, zadnje moške v tej sezoni, ni bilo vodilnega v skupnem seštevku svetovnega pokala Avstrijca Marcela Hirscherja.

Še ni jasno, ali bodo v Wengnu lahko izpeljali še drugi del kombinacije, smuk. Švicarski organizatorji upajo, da bodo delavci ob progi imeli dovolj časa, da bodo do začetka smuka odstranili novozapadli sneg. Druga vožnja se bo začela ob 13.45, in sicer z nižjega starta kot ponavadi (Minschkante).

V Wengnu bo v soboto na sporedu klasični smuk, v nedeljo pa se bo tekmovanje sklenilo s slalomom. Zaradi vremenskih razmer so odpovedali četrtkov trening smuka, prva dva treninga pa sta bila na skrajšani progi.

V avstrijskem Zauchenseeju so zaradi snega odpovedali oba smukaška treninga pred sobotnim ženskim smukom.

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.