REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

Gajser spet tik pod vrhom

Gajser spet tik pod vrhomTim Gajser

Slovenski motokrosist Tim Gajser je dirko svetovnega prvenstva v Turčiji končal na drugem mestu. Premagal ga je le vodilni v skupnem seštevku elitnega razreda MXGP Nizozemec Jeffrey Herlings, ki je dobil obe vožnji. Gajser je bil tretji v prvi in drugi v drugi vožnji.

Na dirki v Turčiji je skupno tretje mesto pripadlo Belgijcu Clementu Desallu.

Na dirki v turškem Afyonkarahisarju je bil Gajser v prvi vožnji tretji, potem ko je bil Herlings prepričljivo najboljši, na drugem mestu je končal drugi v SP Italijan Antonio Cairoli. Gajser, drugi iz sobotnih kvalifikacij, je prvo vožnjo začel na drugem mestu, potem pa ga je sredi dirke Cairoli ujel in prehitel; Slovenec je do konca nato zanesljivo ubranil tretje mesto pred Belgijcem Clementom Desallom, medtem ko je bil vodilni Nizozemec v ospredju razred zase.

"Morda sem preveč pritiskal v prvi vožnji. Upam, da mi bo v drugi vožnji uspelo najti podobno linijo in da bom prišel na stopničke," je pred drugim delom dirke napovedal Gajser in potem to tudi uresničil. V drugi vožnji je bil po startu sicer še tretji, a se je hitro prebil pred Desalla, potem pa je bil pred njim le še letos praktično neulovljivi Herlings. Nizozemec si je v slogu večine dirk v sezoni privozil prednost, ki je ni več izpustil iz rok, za Gajserjem pa nato tudi ni bilo tekmeca, ki bi lahko ogrozil njegovo drugo mesto. Zato pa je Gajser sredi te vožnje prišel povsem za Nizozemca in nekaj časa je bilo videti, da bi ga lahko tudi ogrozil v vodstvu. A je potem Herlings spet stopil na plin ter se oddaljil, vrstni red pa se do konca ni več spremenil.

"Ni mi šlo najbolje, imel sem nekaj želodčnih težav, nisem bil pravi Jeffrey. A vseeno sem zadovoljen, zmaga je zmaga, poleg tega pa sem zdaj povsem blizu naslovu prvaka, naslednja dirka pa je moja domača," je imel po novem uspehu - v tej sezoni je zbral že 29 posamičnih zmag v vožnjah - mešane občutke prepričljivo vodilni v SP. Za naslov prvaka zdaj namreč potrebuje le še tri točke, ki jih bo na naslendnji dirki v domačem Assnu brez večjih težav tudi dobil.

V skupnem seštevku najmočnejšega razreda je Herlings tako še povečal naskok, po turški dirki ima 833 točk, danes zaradi padca v drugi vožnji šele osmi Cairoli je na skupno drugem mestu pri 738. Gajser je četrti, ima pa 591 točk. Do skupnega tretjega mesta ga loči 28 točk.

V Turčiji pa je prvič v sezoni slovenski dirkač nastopil tudi v šibkejši konkurenci razreda MX2. Jan Pancar je dirko v Afyonkarahisarju končal na 14. mestu, potem ko je bil 17. v prvi vožnji in 14. v drugi.

Pancar, ki sicer tekmuje v evropskem prvenstvu EMX 250, se je prvič v sezoni preizkusil v tej konkurenci in si privozil prve točke. Skupno je na dirki v Turčiji zmagal Američan Thomas Covington, drugi je bil Latvijec Pauls Jonass, tretji pa Danec Thomas Kjer Olsen.

V SP je na prvem mestu danes šesti Španec Jorge Prado s 773 točkami, Jonass jih ima 749, Olsen pa 593. Pancar se je s prvimi 11 v sezoni prebil na 45. mesto.

Naslednja postaja v sezoni, do konca sta le še dve dirki, bo čez 14 dni nizozemski Assen.

* Izidi:
- 1. vožnja: 1. Jeffrey Herlings (Niz), 2. Antonio Cairoli (Ita), 3. Tim Gajser (Slo);
- 2. vožnja: 1. Jeffrey Herlings (Niz), 2. Tim Gajser (Slo), 3. Clement Desalle (Bel);
- skupno na dirki: 1. Jeffrey Herlings (Niz) 50, 2. Tim Gajser (Slo) 42, 3. Clement Desalle (Bel) 38 ...
- supno v SP: 1. Jeffrey Herlings (Niz) 833, 2. Antonio Cairoli (Ita) 738, 3. Clement Desalle (Bel) 619, 4. Tim Gajser (Slo) 591 ... 47. Klemen Gerčar (Slo) 2

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.