REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

Finale svetovnega pokala v alpskem smučanju - v ŽIVO

Na finalu svetovnega pokala v alpskem smučanju v ameriškem Aspnu bosta drevi na sporedu še zadnja moški veleslalom in ženski slalom v tej sezoni. Na obeh bosta nastopila tudi Slovenca. Žan Kranjec bo nosil številko 9 na startu, Ana Bucik pa bo nastopila s startno številko 12.

Tako v ženski slalomski konkurenci kot v moški veleslalomski sta znana letošnja nosilca malih kristalnih globusov. Američanka Mikaela Shiffrin je že pred Aspnom osvojila slalomski seštevek svetovnega pokala, medtem ko je veleslalomski pripadel Avstrijcu Marcelu Hirscherju.

Shiffrinova je prav tako prvič v karieri sezono 2016/17 končala na prvem mestu skupnega seštevka svetovnega pokala alpskih smučark za svoj prvi veliki kristalni globus. Zelo majhne matematične možnosti za osvojitev velikega kristalnega globusa je imela še Slovenka Ilka Štuhec, ki pa se je slalomskemu nastopu odpovedala. Štuhčeva je sezono končala na drugem mestu skupnega seštevka, z dvema osvojenima globusoma smukaškim in kombinacijskem.

Hirscher je osvojil rekordni šesti veliki kristalni globus, šesti zaporedni, hkrati pa je sezono končal tudi kot najboljši v slalomskem seštevku. Medtem ko je veliki kristal že oddan, pa poteka srdit boj za drugo mesto skupno med Norvežanoma Kjetilom Jansrudom in Henrikom Kristoffersnom ter Francozom Alexisom Pinturaultom. Jansrud ima 924 točk, Pinturault na tretjem mestu seštevka zime 49 točk manj, Kristoffersen na četrtem pa 57 točk manj.

Prav tako bo šele danes znano, kdo bo osvojil drugo mesto v veleslalomskem seštevku med moškimi. Razlika med drugim in tretjim, Pinturaultom in njegovim rojakom Mathieujem Faivrejem, znaša 59 točk.

Edina neznanka pri ženskah je veleslalomski seštevek svetovnega pokala, v katerem ima Francozinja Tessa Worley 80 točk prednosti pred edino izzivalko Shiffrinovo. Zadnji ženski veleslalom bo na sporedu v nedeljo. V nedeljo bo tudi na sporedu zadnji moški slalom v tej sezoni.

Prva vožnja moškega veleslaloma bo ob 16. uri, finale pa se bo začel ob 18.30. Vožnji ženskega slaloma pa bosta ob 17. in 19.30 uri.

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.