REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

Domžalčanom pokalni naslov

Nogometaši Domžal so zmagovalci pokala Slovenije, potem ko so v finalu z 1:0 (0:0) premagali ljubljansko Olimpijo. Za Domžale, za katere je to drugi naslov pokalnega prvaka, je zadel Gaber Dobrovoljc v 61. minuti.

* Stadion Bonifika, gledalcev 3200, sodniki: Vinčič (Maribor), Klančnik (Slovenj Gradec) in Kovačič (Ljubljana).
* Strelec: 0:1 Dobrovoljc (61.).
* Olimpija: Vodišek, Klinar, Cretu, Kirm (od 77. Oduwa), Boateng (od 50. Wobay), Benko, Zarifović, Abass (od 61. Bajrić), Mitrović, Štiglec, Miškić.
* Domžale: Milić, Vetrih, Firer, Repas (od 87. Bratanović), Širok, Blažič, Dobrovoljc, Balkovec, Franjić (od 74. Volarič), Majer, Husmani.
* Rumeni kartoni: Cretu, Boateng, Kirm, Klinar, Benko, Zarifović; Dobrovoljc, Firer, Balkovec.
* Rdeči karton: Cretu (55.), Mitrović (90.).

Tako Ljubljančani kot Domžalčani so si že v prvenstvu priigrali mesto v kvalifikacijah evropske lige, tako da je tokrat štel "le" boj za pokalno lovoriko. V njem so se bolj izkazali varovanci Simona Rožmana, ki so bili gledano celotno tekmo konkretnejša in boljša ekipa.

Domžalčani so tako prišli do svoje druge pokalne lovorike, prvič so jo osvojili v sezoni 2010/11, Ljubljančani, ki so bržčas odigrali zadnjo tekmo pod vodstvom začasnega trenerja Safeta Hadžića, pa so ostali pri štirih tovrstnih lovorikah.

Ekipi sta v prvem polčasu igrali bolj ali manj med obema kazenskima prostoroma, konkretnejši pa so bili Domžalčani, ki so večkrat ogrozili vrata Olimpije. Prvič že v peti minuti, ko je Žan Majer s prostega strela z leve strani oplazil prečko.

Po še nekaj nenatančnih strelih je v 32. minuti močno streljal še Ivan Firer od daleč, toda Rok Vodišek je bil na mestu. Olimpija je bila prvič nevarna v 33. minuti, ko je Danijel Miškić sprožil z roba kazenskega prostora, na mestu pa je bil Dejan Milić.

V drugem polčasu so Ljubljančani že v 55. minuti ostali brez Alexandruja Cretuja, ki je zaradi prekrška nad Ivanom Firerjem prejel drugi rumeni karton. V 61. minuti so Domžalčani izkoristili številčno prednost, po kotu Majerja z leve strani je namreč s strelom z glavo za 1:0 zadel Gaber Dobrovoljc.

V nadaljevanju ob sicer borbeni predstavi pravih priložnosti ni bilo več, velja omeniti še strel Majerja iz 68. minute, ko je od daleč sprožil mimo gola, in Elvisa Bratanovića, ki je iz ugodnega položaja s slabim strelom končal obetaven protinapad.

V ženskem finalu je ekipa Teleing GMT Beltinci s 6:0 premagala Rudar Škale, v mladinskem pa Maribor po enajstmetrovkah s 7:6 Bravo Publikum.

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.