REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

TPV pri Trebnjem gradi visokotehnološki proizvodno-logistični center

Skupina TPV, dobaviteljica avtomobilske industrije s 1170 zaposlenimi in z matičnim podjetjem v Novem mestu, je na Veliki Loki pri Trebnjem danes uradno začela graditi visokotehnološki proizvodno-logistični center, s čimer namerava dodatno okrepiti konkurenčnost. Naložbo, ki jo nameravajo končati do leta 2020, so ocenili na 20,3 milijona evrov.

Predsednik poslovodstva TPV Marko Gorjup je ob današnjem odprtju povedal, da bodo glavnino denarja prispevali sami, nekaj pa prek najetega posojila.

Kljub temu da bo novi center močno digitaliziran, tam ob zdajšnjih nekaj več kot 300 zaposlenih do leta 2020 načrtujejo še vsaj sto novih delovnih mest za različne izobrazbene stopnje, je dodal.

Uradnega začetka nove naložbe se je udeležil tudi minister za gospodarski razvoj in tehnologijo Zdravko Počivalšek, ki je ob tem ocenil, da je omenjeni projekt pomemben, ker ob novi naložbi prinaša nova delovna mesta, še posebej na višjem tehnološkem področju. Hkrati pa visoka tehnologija in digitalizacija z njim vse bolj vstopata tudi v slovensko gospodarstvo.

Po podatkih TPV naložba obsega gradnjo novega objekta za proizvodne in logistične potrebe, postavitev sodobnih tehnoloških proizvodnih linij za nove izdelke, vzpostavitev sistema upravljanja proizvodnje, notranje logistike in digitaliziranega skladiščnega sistema, sisteme za digitalno povezavo z dobavitelji in s kupci ter zunanjo prostorsko ureditev poslovne enote v Veliki Loki.

Gorjup je nadaljeval, da se TPV kot visokotehnološko podjetje, ki deluje kot razvojni dobavitelj avtomobilske industrije, z omenjenim novim centrom še odločneje pomika v smer pametnih tovarn.

Med razvojnimi načrti skupine je navedel, da želijo dodatno okrepiti lastno prepoznavnost, globalno prisotnost in digitalizacijo proizvodnje. Svoje tovarne pa naj bi postavili tudi drugje po svetu.

Po podatkih matične TPV je skupina lani dosegla 139,86 milijona evrov prihodkov, s čimer je primerljivi predlanski izid presegla za slabih osem odstotkov. Hkrati je ustvarila nekaj manj kot 3,29 milijona evrov čistega dobička iz poslovanja in s tem predlanski izid presegla za skoraj devet desetin.

Lanski dobiček skupine pred obrestmi, davki, depreciacijo in amortizacijo (EBITDA) znaša nekaj več kot 10,22 milijona evrov, kar v primerjavi s predlani pomeni 14-odstotno rast.

Vsa podjetja skupine TPV so lani poslovala z dobičkom. Njihovi izidi so presegli zastavljene načrte, v skupini pa letos napovedujejo petodstotno rast prihodkov in hkratno okrepitev dobička.

Skupino poleg novomeške matične družbe sestavljajo še hčerinska podjetja - TPV Šumadija, TPV Avto in TPV Prikolice. V Sloveniji imajo obrate v Novem mestu in Brežicah, na Suhorju, Veliki Loki in Ptuju, v Srbiji pa v Kragujevcu.

Med glavnimi kupci TPV so večji sistemski dobavitelji na segmentih podvozij, karoserij in sedežnih sklopov, kot so Brose, Benteler, Faurecia, Mahle in drugi, med proizvajalci vozil pa BMW, Daimler, Renault in Volkswagen. Med glavnimi trgi TPV so Evropa, Severna Amerika, Južna Afrika in Kitajska.

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.

Delite članek