REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

Kitajski električni avtomobili prehiteli »Teslo«

Kitajski električni avtomobili prehiteli »Teslo«Kitajsko podjetje BYD je v minulem četrtletju zabeležilo izjemno prodajo 1,12 milijona električnih avtomobilov in priključnih hibridov. Vir: Posnetek zaslona, X

Kitajski proizvajalec avtomobilov BYD je po četrtletnih prihodkih prehitel konkurenčno podjetje Tesla in s tem zadal nov udarec podjetju Elona Muska.

Prihodki kitajskega podjetja so se v tretjem četrtletju 2024 medletno povečali za 24 odstotkov na 201,1 milijarde juanov, torej na 28,2 milijarde dolarjev, medtem ko je »Tesla« v istem obdobju zabeležila prihodke v višini 25,2 milijarde dolarjev, navaja ameriška tiskovna agencija Bloomberg.

Kitajsko podjetje je v prejšnjem četrtletju zabeležilo rekordno prodajo 1,12 milijona električnih avtomobilov in priključnih hibridov, njegov dobiček pa se je medletno povečal za 11,5 odstotka na rekordnih 11,6 milijarde juanov ali približno 1,62 milijarde dolarjev.

BYD je dosegel 21,9-odstotno bruto maržo, a njegov dobiček še vedno zaostaja za »Teslo«, ki je v tretjem četrtletju 2024 zaslužila 2,2 milijarde dolarjev.

Podjetji BYD in »Tesla« vse bolj ogrožata poslovanje tradicionalnih proizvajalcev avtomobilov, kot so Volkswagen, Ford, Stelantis in General Motors, ki imajo težave s prehodom na proizvodnjo električnih vozil, še dodaja newyorška agencija.

Francoski poslovnež, Arnaud Bertrand, ki živi na Kitajskem, je ob strmoglavljanju evropske avtomobilske industrije in poročilih, da bo Volkswagen zaprl celo tri tovarne v Nemčiji ter odločitvi Francije in Italije, da se ne izrečeta proti sankcijam Evropske unije za kitajske električne avtomobile, tako kot je to storil uradni Berlin, zapisal: »Dejansko sem veliko bolj navdušen nad nemško avtomobilsko industrijo kot francosko!«

»Samo če pogledaš okoli na Kitajskem, še vedno vidiš veliko nemških avtomobilov.

Francoski avtomobili pa so izjemno redki, skoraj ne obstajajo, in tako je v mnogih državah,« je sklenil francoski poslovnež.

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.

Delite članek