REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

Hersh: Biden se je za uničenje plinovoda Severni tok odločil že nekaj tednov PRED začetkom ruske operacije v Ukrajini

Hersh: Biden se je za uničenje plinovoda Severni tok odločil že nekaj tednov PRED začetkom ruske operacije v UkrajiniBidnova administracija je dojemala Nemčijo kot najšibkejšo točko koalicije, ki podpira Kijev, ameriški cilj pa je bil ločiti Berlin od ruskega vpliva. Vir: Posnetek zaslona, X

Združene države Amerike so se začele pripravljati na sabotažo plinovoda Severni tok že nekaj tednov pred začetkom ruske posebne operacije v Ukrajini, piše znani ameriški raziskovalni novinar Seymour Hersh v besedilu, objavljenem na platformi Substack.

Po njegovih besedah ​​je bil prvotni cilj morda zadrževanje Moskve, vendar dejanski čas odločitve - september 2022 - kaže, da je bila sabotaža verjetno usmerjena proti Nemčiji, ki je prepoznana kot šibki člen v koaliciji, ki podpira Kijev.

»Američani, dodeljeni tajni misiji v Baltskem morju v tednih pred začetkom posebne vojaške operacije Rusije v Ukrajini februarja 2022, so verjeli, da je bil cilj prepričati ruskega predsednika Vladimirja Putina, naj ne sproži invazije.

Ko se je invazija kljub javnim grožnjam Washingtona z uničenjem plinovoda, začela, ameriški ekipi na Norveškem je bilo naročeno, naj 'nadaljuje z delom' in 'najde način, da ga pripelje do konca',« razkriva Hersh.

Novinar trdi, da je bila sabotaža pripravljena za konec maja (2022), a jo je ameriški predsednik Joseph Biden brez pojasnila preložil.

»Predsedniški ukaz je prispel konec septembra (2022). Trije od štirih krakov cevovoda so bili uničeni po aktiviranju eksplozivnih naprav z nizkofrekvenčnim sonarjem,« je zapisal avtor članka.

Hersh nakazuje, da je Biden z izbiro časa želel vplivati ​​na nemškega kanclerja Olafa Scholza.

»Kot so verjeli nekateri v agenciji CIA, se je predsednik ZDA bal, da bi Scholz, čigar volivci so oklevali glede podpore Ukrajine, lahko popustil zaradi bližajoče se zime, se odločil ogreti svoje ljudstvo in izbrati blaginjo nemške industrije namesto pomoči Ukrajini v ameriškem boju z Rusijo,« je zaključil novinar.

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.

Delite članek