REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

Javni holding Ljubljana leto 2016 končal z dobičkom

Javni holding Ljubljana leto 2016 končal z dobičkomJHL

Družbe iz skupine Javnega holdinga Ljubljana so leto 2016 končale s 7,5 milijona evrov dobička. Matična družba Javni holding Ljubljana je ustvarila 6,4 milijona dobička, Energetika Ljubljana 8,7 milijona evrov, VO-KA nekaj manj kot 860.000 evrov dobička, LPP pa 90.000 evrov dobička. Snaga je medtem leto končala z 2,1 milijona evrov izgube.

Snaga je leto 2016 končala pod načrti, predvsem zaradi časovnega zamika pristopanja občin v Regijski center za ravnanje z odpadki (RCERO) Ljubljana in s tem tudi nižjih prihodkov od načrtovanih, so po skupščini družbenikov Javnega holdinga Ljubljana, na kateri so med drugim potrdili letna poročila o poslovanju družb v holdingu, sporočili z Mestne občine Ljubljana.

Snaga je z začetkom poskusnega obratovanja objektov in naprav v RCERO razširila izvajanje gospodarske javne službe obdelave komunalnih in bioloških odpadkov ter odlaganja ostankov predelave komunalnih odpadkov. Vzporedno s poskusnim obratovanjem so se skozi vse leto odvijale tudi aktivnosti na področju urejanja koncesijskih razmerij z občinami pristopnicami v RCERO. Konec leta 2016 je bilo v RCERO vključenih skupaj 38 občin, aprila letos pa 44 občin.

Družbeniki Javnega holdinga Ljubljana so se seznanili tudi s poročilom o realizaciji investicijskih načrtov družb v skupini. Družbe v skupini so za naložbe lani namenile 41,9 milijona evrov lastnih sredstev in izvedle za 23 milijonov evrov investicij s sredstvi občin.

Snaga je lani izvedla za 26,1 milijona evrov investicij - za vlaganja v osnovna sredstva družbe je bilo namenjenih 3,2 milijona evrov, za gradnjo infrastrukture v lasti občin pa 22,9 milijona evrov.

Energetika Ljubljana je lani za naložbe namenila 17 milijona evrov, od tega je bilo 74,2 odstotka investicijskih vlaganj namenjeno za obnove in nadomestitve, največ v proizvodne vire in omrežja, preostali del pa za razvojne projekte.

Ljubljanski potniški promet (LPP), katerega lanski dobiček je rezultat predvsem višjih subvencij vozovnic za dijake in študente v sistemu integriranega javnega prevoza potnikov, je za naložbe namenil 12 milijonov evrov. LPP je lani kupil 30 novih zgibnih avtobusov s pogonom na stisnjen zemeljski plin, s čimer se je povprečna starost mestnih avtobusov znižala za dobri dve leti.

Družba Vodovod-Kanalizacija (VO-KA) je za investicijske projekte v letu 2016 namenila 9,5 milijona evrov, predvsem za obstoječo infrastrukturo s ciljem ohranitve ustrezne funkcionalnosti in posledično zagotavljanja visoke kakovosti storitev gospodarskih javnih služb.

Po skupščini družbenikov je potekala seja sveta ustanoviteljev, na kater so člani med drugim soglašali s sklenitvijo dveh začasnih pogodb o izvajanju storitev ravnanja z odpadki v RCERO Ljubljana, in sicer z Občino Piran in javnim podjetjem Okolje Piran ter z Občino Izola in Komunalo Izola za obdobje do sklenitve koncesijske pogodbe.

Svet ustanoviteljev je dal tudi soglasje za kratkoročno zadolžitev LPP v letošnjem letu in se seznanil s kreditnimi pogoji kratkoročne zadolžitve Snage.

Svet ustanoviteljev je potrdil še posamični program razpolaganja s stvarnim (nepremičnim) premoženjem družbe Energetika Ljubljana in podal soglasje k prodaji stanovanja na Zakotnikovi ulici 5 v Ljubljani ter podal soglasje k menjalni pogodbi za nepremičnino - zemljišče ob Jurčkovi cesti v Ljubljani, na katerem je postavljena plinska regulatorska postaja.

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.

Delite članek