REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

Seymour Hersh: Izgubljeni Biden in kriza nacionalne varnosti – kdo pravzaprav vodi ZDA?

Seymour Hersh: Izgubljeni Biden in kriza nacionalne varnosti – kdo pravzaprav vodi ZDA?ZDA imajo predsednika, za katerega se zdi, da se ne zaveda, kaj se dogaja na Bližnjem vzhodu in v Ukrajini. Vir: Posnetek zaslona, X

Otopelost predsednika Josepha Bidna je vidna že mesece, medtem ko on in njegovi zunanji politični pomočniki pozivajo k prekinitvi ognja, ki se v Gazi ne bo zgodila, hkrati pa še naprej dobavljajo orožje Izraelu, zaradi česar je prekinitev ognja manj verjetna.

Podoben paradoks obstaja v Ukrajini, kjer Biden financira vojno, v kateri ni mogoče zmagati, in noče sodelovati v pogajanjih, ki bi lahko končala pokol.

Resničnost za vsem tem je, da predsednika ZDA preprosto ni več, v smislu razumevanja protislovnosti politike, ki jo izvaja on sam in njegovi zunanjepolitični svetovalci, piše vetran ameriškega raziskovalnega novinarstva in Pulitzerjev nagrajenec Seymour Hersh.

Amerika ne bi smela imeti predsednika, ki ne ve, kaj je podpisal.

Ljudje na oblasti morajo biti odgovorni za to, kar počnejo, in razprava z Donaldom Trumpom je ZDA in svetu pokazala, da imamo predsednika, ki očitno ni na tem položaju, je opozoril Hersh.

Sramota pa ni samo Bidnova, ampak tudi njegove okolice, ki ga vedno bolj skriva.

Biden je ujetnik, pravi novinar in dodaja, da je predsednikova »izolacija« delo tudi Toma Donilona, ​​čigar mlajši brat Michael je ključni anketar in svetovalec v Bidnovi predsedniški kampanji ter del ekipe, ki je večino tedna preživela v pripravi Bidna za debate z Donaldom Trumpom.

69-letni Tom Donilon je bil med letoma 2010 in 2013 svetovalec predsednika Bidna za nacionalno varnost in je neuspešno poskušal biti imenovan za Bidnovega direktorja Centralne obveščevalne agencije (CIA).

Glede na očiten Bidnov upad v zadnjih mesecih je nemogoče, da bi zunanji opazovalec razumel, zakaj je Bela hiša pristala na kakršne koli razprave s Trumpom pred volitvami, kaj šele na najzgodnejšo predsedniško debato v moderni zgodovini.

Zamisel, je dejal Hersh, ki se sklicuje na vire v Demokratski stranki, je bila, da bo vprašanje Bidnove mentalne sposobnosti postavljeno na stranski tir, če bi se dobro odrezal na debati s Trumpom, kot se je v govoru o stanju naroda marca.

Prisoten je bil tudi pritisk glavnih demokratskih donatorjev, naj se nekaj naredi glede predsednikovega vse bolj očitnega duševnega (in telesnega) propadanja.

Kaj pa zdaj?

Neki politični strokovnjak iz Washingtona pravi, da se Demokratska stranka zdaj sooča s »krizo nacionalne varnosti«.

Država prestaja dva uničujoča konflikta s predsednikom, ki jima očitno ni kos, je dejal, in morda je čas, da se začne s pisanjem odstopnega govora, ki se ujema ali presega tistega, ki ga je imel predsednik Lyndon Johnson marca 1968.

Drugi politični guru je izrazil drugačno mnenje: »To je doba družbenih medijev - TikTok, Facebook, Instagram in X - in politična kampanja se lahko zelo hitro spremeni.«

Vsekakor, ugotavlja Hersh, imajo ZDA predsednika, za katerega se zdi, da se ne zaveda dogajanja na Bližnjem vzhodu in v Ukrajini.

»Kaj se je zgodilo s 25. amandmajem, ki pooblašča podpredsednico (Kamalo Harris) in večino kabineta, da predsednika razglasita za nesposobnega za položaj?

Kaj se dogaja v Bidnovi Beli hiši?« sprašuje Hersh.

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.

Delite članek