REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

Nemški politik: »Spiegel« izgublja stik z realnostjo, boj za demokracijo ne more biti nedemokratičen

Nemški politik: »Spiegel« izgublja stik z realnostjo, boj za demokracijo ne more biti nedemokratičenProti AfD se je nevarno boriti s spreminjanjem pravil in postopkov, zlasti s prepovedjo, je prepričan Palmer. Vir: Posnetek zaslona, X

Po besedah ​​župana Tübingena in nekdanjega člana nemške Zelene stranke Borisa Palmerja nemški časopis Spiegel »izgublja stik z realnostjo«, potem ko je njegova politična urednica napisala članek, v katerem je pozvala vlado oziroma Bundestag k ukinitvi javnega financiranja Alternative za Nemčijo (AfD), da bi se »okrepilo demokracijo«.

Palmer je novinarko in politično urednico »Spiegla« Ann-Katrin Müller obtožil, da je neodgovorna, saj podpira predloge za zatiranje podpore AfD, ki postaja vse bolj priljubljena med volivci, zlasti v Vzhodni Nemčiji.

»Zahteva po boju proti AfD s ciljno usmerjenimi ‘napakami’, pravili in postopki, umikom financiranja stranke in, kar je ‘najboljše’, s prepovedjo, je resnično nevarna,« je Palmer zapisal na Facebooku.

»Spiegel« namreč meni, da bi lahko z zavrnitvijo dodelitve proračunskih sredstev stranki AfD, do katerih je sicer upravičena, nemški zakonodajalci lahko preprečili prihajajoče volilne zmage te stranke v Brandenburgu, Turingiji in na Saškem septembra prihodnje leto.

Naslov besedila v »Spiegelu« je bil: »Ukrepajte, preden bo prepozno«, vplivni nemški časnik pa je koalicijo Semafor kanclerja Olafa Scholza pozval, naj »kmalu« zapre pipo, skozi katero ta opozicijska stranka prejema denar.

Palmer, ki je bil nekoč član Zelenih, kritizira članek Müllerjeve in opozarja, da v resnici piše: »Ljudje so neumni. Če ne bodo želeli glasovati, kot je treba, bomo pač spreminjali pravila, dokler nam rezultat ne bo ustrezal.«

Politik je še opozoril, da bi taka poteza vladnikov zamajala »temelje ustave«.

Politik je še opozoril, da bi taka poteza vladnikov zamajala »temelje ustave«.

Namesto tega je Nemčijo oziroma vlado kanclerja Scholza pozval, naj »ustvari politiko, ki rešuje probleme in ljudi jemlje resno«.

Povečanje prihodkov državne blagajne za 12 odstotkov, pobranih od nemških državljanov, med ostalim tudi za državljane Ukrajine, »bi povzročilo samo ogorčenje mnogih zaposlenih, delovnih ljudi,« je opozoril Palmer.

Tudi danes tistim z nizkimi dohodki, ki delajo s polnim delovnim časom, »na koncu meseca ostane le še 300 do 500 evrov več, kot begunci (Ukrajinci) dobijo na račun stanovanjskih in drugih beneficij,« je pojasnil Palmer.

Zatrdil je, da je delo postalo nevredno truda, saj trenutne politike »dolgoročno preprosto ne delujejo«.

Palmer je opozoril tudi na »katastrofo v šolah«, migracijsko politiko in zakone o vključevanju kot primere, ko nemški esteblišment ne posluša volivcev.

Kritiziral je tudi ustavno sodišče, ker je »razglasilo za nično najpomembnejše proračunsko financiranje, vlada pa ne najde odgovora.«

»In potem se sprašujete, zakaj se ljudje zgroženo obračajo k AfD?« je sklenil Palmer.

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.

Delite članek