REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

Kako Hollywood in demokrati pripravljajo Američane na novo državljansko vojno

Kako Hollywood in demokrati pripravljajo Američane na novo državljansko vojnoPriprave na bližajočo se vojno v Ameriki ne vključujejo le produktov množične kulture in knjig globalističnih avtorjev, ampak se nanjo resno pripravlja ameriška država sama, trdi portal »Geopolitika«. Vir: Posnetek zaslona, X

Sedanja ameriška administracija, ki jo še vedno vodi predsednik Joseph Biden, po volitvah 5. novembra ne želi mirno predati oblasti in pripravlja novo državljansko vojno v ZDA, piše spletna stran Geopolitika.

Kot je 18. aprila dejal ameriški predsednik Joseph Biden, gre za izbiro med svobodo in demokracijo. Ta izjava, podana na shodu privržencev Demokratske stranke v Filadelfiji, zveni kot izjava voditelja ene od vojskujočih se strank v državljanski vojni. In to sploh ni osamljen primer, saj državljanska vojna postaja priljubljena tema ameriške pop kulture, knjig iz globalističnih krogov, pa tudi ameriških medijev.

Štiri leta vladanja Josepha Bidna so pustila državo v katastrofalnem stanju, od meje z Mehiko, množičnega priseljevanja in naraščajočega kriminala do propada infrastrukture, krize z opioidi, neskončnih vojn v Ukrajini in na Bližnjem vzhodu, politiziranega pravosodnega sistema, ki več ne daje videz pravičnosti, do inflacije, enormne zadolženosti države in spolne norosti.

Infrastruktura na Kitajskem in v ZDA, primerjava. Vir: Posnetek zaslona, X

To je nekoč »ponosni narod« pripeljalo v hudo krizo, ki je ob vsem tem nespravljivo razdeljen.

Film Državljanska vojna britanskega režiserja Alexa Garlanda, britansko-ameriška koprodukcija, prihaja v kinematografe v času, ko so Združene države bolj razdeljene kot kdaj koli prej.

Ime Nesložne države Amerike bi bilo zdaj bolj primerno za Združene države Amerike.

Težko je verjeti, da se dogaja po naključju.

V filmu izbruhne državljanska vojna, potem ko predsednik, v katerem je zlahka prepoznati Donalda Trumpa, poskuša razpustiti FBI in bombardirati separatistični državi Kalifornijo in Teksas, ki si prizadevata ubiti »tirana«.

Gledalec dogajanje spremlja skozi oči vojnih poročevalcev, ki dokumentirajo norost v z vojno razdejani Ameriki.

»Državljanska vojna« je distopični triler iz leta 2024, ki ga je napisal in režiral Alex Garland, v katerem igrajo Kirsten Dunst, Wagner Moura, Cailee Spaeny, Stephen McKinley Henderson, Sonoya Mizuno in Nick Offerman. Zaplet spremlja skupino vojnih poročevalcev, ki potujejo iz New Jerseyja v Washington med državljansko vojno, ki se v ZDA odvija med despotsko zvezno vlado in secesionističnimi gibanji, da bi intervjuvali predsednika, preden uporniki zavzamejo glavno mesto...

V filmu se vrtoglavo izmenjujejo prizori ropov, prizori bitk, v katerih nihče ne ve, kdo strelja na koga in zakaj, vse pa doseže vrhunec v odredu smrti, zvestem ameriškemu predsedniku, ki pobija tiste, ki niso rojeni v ZDA.

Film vsebuje tudi prizor, v katerem samomorilski napadalec z ameriško zastavo v roki razstreli razdelilnico hrane.

Na koncu filma tanki Abrams napadejo Belo hišo, medtem ko predsednik prosi za svoje življenje, preden ga temnopolti vojak ubije, ne da bi trenil z očesom.

Težko je verjeti, da ta film nima politične agende in da je v kinematografe prišel po naključju. Pravzaprav ta film nakazuje, da mora Trump in vse, kar simbolizira, umreti, glede na razgreto razpoloženje v ZDA in galopirajočo polarizacijo države.

Film »Državljanska vojna« pripravlja ameriško javnost na prihajajočo državljansko vojno, poudarja politični portal »Geopolitika«.

In sama ameriška država, navaja portal, se pripravlja na prihajajočo državljansko vojno. Ameriško ministrstvo za domovinsko varnost v poročilu za leto 2024 trdi, da bi lahko volitve leta 2024 zlahka postale ključni dogodek za izbruh množičnega nasilja v državi.

Po anketah revije Economist iz leta 2022 več kot 40 odstotkov Američanov meni, da je državljanska vojna verjetna ali zelo verjetna v naslednjih desetih letih.

Skoraj vsak četrti Američan podpira odcepitev svoje države, pri čemer je ideja najbolj priljubljena v Teksasu, na Aljaski in v Kaliforniji.

Politično bistvo prihajajočega konflikta lahko povzamemo kot boj med silami, ki podpirajo »veliko ponastavitev« in globalizacijo (demokrati) ter zagovorniki »velikega prebujenja« (republikanci).

Film »Državljanska vojna« pripravlja ameriško javnost na prihajajočo državljansko vojno, poudarja politični portal »Geopolitika«. Vir: Posnetek zaslona, YouTube

Ni naključje, da globalistični misleci, kot je ameriška politologinja Barbara Walter, v knjigi »Kako se začnejo državljanske vojne« trdijo, da je nova državljanska vojna na amerških tleh skoraj gotova in da bo za razliko od prejšnje državljanske vojne predstavljala »strupeno mešanico teorij zarot, oboroženih milic, kulturnega tribalizma, polarizacije in političnega ekstremizma.«

Cilj obeh strani je pravzaprav konec (post)moderne družbe, poudarja »Geopolitika«.

Poleg tega v ZDA, dodaja ta portal, že obstaja zarota globalističnih elit proti lastnemu ljudstvu, kar kažejo »neskončne vojne«, ki jih vodi ameriški imperij, množično priseljevanje, politika spolov...

To ne bo enaka vrsta vojne, kot je bila tista med letoma 1861 in 1865, z jasno določenimi frontnimi črtami med Severom in Jugom. Druga ameriška državljanska vojna je zasnovana na podlagi dogodkov iz leta 2020, ki so sledili smrti Georgea Floyda in postavili pod vprašaj samo državnost ZDA.

Tedaj so se med Trumpovim prvim mandatom zgodili prvi množični napadi na policijo.

Po zgledu »barvnih revolucij« v Vzhodni Evropi in na Bližnjem vzhodu so v ZDA prvič izbruhnili nemiri, ki spominjajo na državljansko vojno. Potem smo lahko videli določene dele ZDA, ki so spominjali na razdejan Irak.

Nekateri politologi so to situacijo v ZDA poimenovali latentna državljanska vojna.

Možni so tudi prizori, kot so tisti z dne 6. januarja 2021, ko so Trumpovi privrženci protestirali proti izidu volitev, ki naj bi jih »ukradli demokrati«.

Kot ugotavlja »Geopolitika«, je težko verjeti, da se bodo demokrati preprosto sprijaznili z izgubo oblasti, tako kot so se stežka republikanci leta 2021.

Tak scenarij, ki bi prerasel v oborožen spopad med privrženci Demokratske in Republikanske stranke, ne bi imel jasnih frontnih črt.

Namesto tega bi se odvijal kot spopad med urbanim in ruralnim okoljem, med centrom in periferijo.

Medtem ko je na primer v zvezni državi Maine leta 2020 gosto poseljena obala glasovala za Bidna, je redko poseljena notranjost glasovala za Trumpa.

Nato so zmagali republikanci.

Tak spopad bi bil izjemno kaotičen in bi ga bilo mogoče rešiti le s posredovanjem enot ameriške vojske ali nacionalne garde, pod pogojem, da jih medtem ne razpustijo ali preoblikujejo.

Pravzaprav se ZDA, kot ugotavlja portal, že dlje časa pripravljajo na državljansko vojno.

Prihajajoče volitve v ZDA naj bi postale povod za vojno.

Kulturni produkti, kot je film »Državljanska vojna«, niso le posledica polariziranega razpoloženja na Zahodu in v ZDA, ampak tudi del priprav Američanov na to vojno.

Zaradi nenehne politične polarizacije v ZDA je ta nova državljanska vojna vse bolj verjetna.

Američani so morda prej upali, da se tak apokaliptični scenarij, podoben tistim, kakršne njihova vlada zadnja desetletja povzroča v številnih državah po svetu, v ZDA - ne bo zgodil, toda z naraščanjem napetosti v ZDA je v resnici iz meseca v mesec bliže...

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.

Delite članek