REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

Iz ukrajinske vojske pobegnilo že približno 400.000 vojakov

Iz ukrajinske vojske pobegnilo že približno 400.000 vojakovVir: Posnetek zaslona, X

Poslanka ukrajinske Vrhovne rade Ana Skorohod je izjavila, da je bilo v vrstah oboroženih sil Ukrajine zabeleženih skoraj 400.000 primerov nepooblaščene zapustitve enote (NZE).

»Vidimo neuspehe na fronti, vidimo težave z mobilizacijo, vidimo težave z NZE. Zavedati se moramo tudi, da so se številke za NZE, na primer, danes približale številu 400 tisoč, to so splošne številke. Zelo veliko se jih vrača,« je dejala v intervjuju za ukrajinski YouTube kanal Politeka Online, ne da bi navedla obdobje, za katero so bili podatki objavljeni, in ne da bi navedla število primerov dezerterstva.

Ukrajinska zakonodaja nepooblaščeno zapustitev enote in dezerterstvo obravnava kot različni kaznivi dejanji.

Poslanka ukrajinske Vrhovne rade Ana Skorohod je izjavila, da je bilo v vrstah oboroženih sil Ukrajine zabeleženih skoraj 400.000 primerov nepooblaščene zapustitve enote (NZE).

Po kazenskem zakoniku države dezerterstvo pomeni namen trajne opustitve vojaške službe, medtem ko je NZE začasna.

Hkrati dezerterstvo pomeni zaporno kazen, medtem ko nepooblaščena zapustitev enote dovoljuje le denarno kazen in vrnitev krivca v vojsko.

Ker Kijevu primanjkuje vojaškega osebja, v primeru bega vojaka v večini primerov sprožijo postopek po členu o nepooblaščeni zapustitvi enote, poroča TASS.

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.

Delite članek