REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

Božični poboj v Gazi: Ena najsmrtonosnejših noči spopada doslej

Božični poboj v Gazi: Ena najsmrtonosnejših noči spopada doslejDuhovščina je odpovedala praznovanje Kristusovega rojstva v Betlehemu, starodavnem mestu na okupiranem Zahodnem bregu, kjer se je po krščanskem nauku rodil Jezus. Vir: Posnetek zaslona, X

Najmanj 78 Palestincev je bilo ubitih v izraelskem bombardiranju Gaze, je dejal palestinski zdravstveni uradnik, v eni najsmrtonosnejših noči v 11-tedenskih spopadih med Izraelom in Hamasom.

Napadi Izraela so se začeli v nedeljo nekaj ur pred polnočjo in se nadaljevali v ponedeljek v prvih urah Božiča. Prebivalci in palestinski mediji so poročali, da so Izraelci s tal in iz zraka ciljali na mesto Al-Bureij v osrednji Gazi.

V izraelskem napadu na Maghazi v osrednji Gazi je bilo ubitih najmanj 70 ljudi, je povedal tiskovni predstavnik palestinskega ministrstva za zdravje Ashraf al-Qudra in dodal, da je bilo ubitih veliko žensk in otrok. Izraelska vojska je sporočila, da preverja poročila iz mesta in da je »zavezana zmanjšanju civilnih žrtev«.

Hamas je zavrnil navedbe Izraela, da za svoje dejavnosti uporabljajo gosto poseljena območja in da civiliste uporabljajo kot živi ščit.

Palestinski Rdeči polmesec je objavil posnetke ranjencev, ki so pripeljani v bližnjo bolnišnico Al-Aqsa. Navajajo, da so izraelska letala bombardirala ceste in oteževala prehod reševalnim vozilom.

Posnetki, ki so zakrožili na spletu, med drugim prikazujejo krvave obrazke otrok in vreče za trupla.

Zdravstvene oblasti so sporočile, da je bilo v izraelskih zračnih napadih na Khan Younis ubitih osem Palestincev.

Papež Frančišek je spomnil, da je Kristusovo sporočilo miru zadušila »jalova logika vojne« prav v državi, kjer se je rodil. 

Duhovščina je odpovedala praznovanja Kristusovega rojstva v Betlehemu, starodavnem mestu na okupiranem Zahodnem bregu, kjer se je po krščanskem nauku rodil Jezus Kristus.

»Naša srca so nocoj v Betlehemu, kjer princa miru še vedno zavrača logika pogubne vojne, kjer mu hrup orožja še danes preprečuje, da bi našel prostor v svetu,« je dejal papež Frančišek.

Palestinski kristjani so v Betlehemu namesto običajnih praznovanj in bogoslužij bdeli s petjem cerkvenih pesmi in molitvami za mir v Gazi. Prav tako ni bilo velikega božičnega drevesa, običajnega za praznovanje velikega praznika v tem starodavnem mestu.

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.

Delite članek